sd main logo
مترجم زبان چيني فارسي در چين گوانگجو گوانجو با وسيله نقليه
فهرست سایت

اخبار روز کشور چین

26 Feb 2020

اعتماد بازار سرمایه به دورنمای اقتصادی چین

اعتماد بازار سرمایه به دورنمای رشد اقتصادی چین


با وجود نگرانی های جهانیان از تاثیرات منفی ناشی از شیوع کروناویروس جدید در توسعه اقتصادی چین، بازار سرمایه چین که نماد مهمی از اقتصاد این کشور است، انعطاف پذیری قوی از خود نشان داده است. بسیاری سرمایه گذاران چینی و خارجی گام های خود را برای ورود به بازار سهام چین تسریع بخشیده و اعتماد قوی خود را به دورنمای رو به رشد درازمدت اقتصاد چین نشان داده اند.


در شرایط افت بسیاری بازارهای اوراق بهادار کشورها در دو روز گذشته ، بازار اوراق بهادر چین صعود چشمگیری داشته است. روز سه شنبه 25 فوریه/ 6 اسفند، بازار سهام چین همچنان صعود کرده و میزان معامله در بورس های شانگهای و شن جن درپنجمین روز توالی از 1000 میلیارد یوان فراتر رفت. پس از بازگشایی بورس ها در روز 3 فوریه/ 14 بهمن، شاخص بخش شرکت های نوآوری بورس های چین، رکورد جدید در 3 سال گذشته ایجاد کرد. بر اساس داده های منتشر شده، تا 21 فوریه/ 2 اسفند، امسال مبلغ سرمایه خارجی وارد شده به بورس های شانگهای و شن جن به بیش از 80 میلیارد یوان رسید.


چارلی مونگر سرمایه گذار معروف بین المللی چندی پیش اعلام کرد: چین بیش از 800 میلیون جمعیت را از فقر رهانده و من این دستاورد چین را تحسین می کنم و به دورنمای این کشور اطمینان کامل دارم. چین واقعا فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری دارد. مونگر به دورنمای رشد اقتصادی چین بسیار خوشبین بوده و وارن بافت شریک خود را به سرمایه گذاری در شرکت بی وای دی چین توصیه کرده و سود کلانی به دست آورده است.


با این اوصاف متوجه می شویم که شیوع کروناویروس جدید در اعتماد سرمایه گذاران بر دورنمای رو به رشد اقتصاد چین تاثیری نداشته است. کریستالینا جورجیووا مدیر کل صندوق بین المللی پول چندی پیش اعلام کرد: شیوع کروناویروس جدید تا اندازه ای به اقتصاد چین فشار وارد کرده، اما اطمینان دارم که اقتصاد چین بار دیگر به سرعت رشد خواهد کرد.


در روزهای اخیر، به دنبال رسیدن به دستاوردهای مرحله ای چین در پیشگیری و مهار کروناویروس، این کشور تدابیری برای احیا و تحریک رشد اقتصادی در پیش گرفته که سبب تقویت اعتماد سرمایه گذاران شده است.

25 Feb 2020

رعایت فاصله یک متری کارکنان از همدیگر

در پکن فاصله كاركنان ادارات نباید کمتر از يك متر باشد
 
روز دوشنبه 5 اسفند/ حوت، 24 فوریه در پکن اطلاعیه «الزامات پیشگیری از همه گیری بیماری ویروسی جدید برای واحدهای کاری و مشاغل در ساختمانهای تجاری» منتشر شد. در این اطلاعیه درخواست شده است برای کاهش تراکم جمعیتی کارگران ادارات اقدامات مؤثری انجام شود و تضمین شود که فاصله بین کارکنان در محل کار کمتر از 1 متر و مساحت مورد استفاده برای هر فرد کمتر از 2.5 متر نباشد. کارکنان باید جدا جدا از آسانسور استفاده کنند و تعداد افرادی که هم زمان از آسانسور استفاده می کنند، نباید از 50 درصد ظرفیت آن تجاوز کند. کارکنان در غذاخوریها باید پراکنده باشند و با حفظ حداقل فاصله بین افراد در حدود یک متر، نباید با یکدیگر روبرو باشند.
25 Feb 2020

حمایت های مالی اختصاص از استان هوبی توسط دولت چین

مسؤول وزارت بازرگانی چین: 100 میلیون یوان برای تضمین زنجیره تأمین محصولات کشاورزی هو بی اختصاص یافت
 
خبرنگار از وزارت بازرگانی چین کسب اطلاع کرد که به منظور اطمینان از زنجیره تأمین پیوسته محصولات مهم کشاورزی مانند سبزیجات و تضمین عرضه کافی در بازار، دولت کاملاً در نقش سرمایه گذار مرکزی از عرضه این محصولات در مدت ادامه فعالیتهای پیشگیری و مهار بیماری کروناویروس حمایت می کند.
لی گانگ رئیس کارگروه وزارت بازرگانی در مقابله به شیوع بیماری کروناویروس در شهر وو هان گفت: ما به استان هوبی منابع مالی اختصاص داده ایم و نسبت و معیارهای پشتیبانی ویژه با توجه به شرایط واقعی را خود استان هوبی تدوین می کند. از کل مبلغ موجود در حال حاضر 100 میلیون آن به هوبی اختصاص داده شده است.
25 Feb 2020

همکاری ایران و چین برای مقابله با کرونا

چانگ هوا، سفیر چین در ایران ۲۴ فوریه (۵ اسفند) با غلامرضا انصاری، معاونت 
دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه ایران دیدار و گفتوگو کرد.
چانگ هوا اظهار داشت: پس از شیوع ویروس کرونا جدید، رهبران، دولت و محافل
مختلف ایران با چین ابراز همدردی کرده و پشتیبانی خود را اعلام کردند و چین را به مبارزه با 
ویروس کرونا مورد تشویق قرار دادند. دوستی های واقعی در هنگام دشواری ها آشکار می شود، ما دوستی و کمک دوستان ایرانی را فراموش نمی کنیم. ویروس مرز ندارد و در شیوع این بیماری هیچ کشوری نمی تواند در جزیره تنهایی باقی بماند، ویروس دشمن مشترک ماست. چین مایل است همراه با ایران به طور مشترک با چالشهای ناشی از ویروس کرونا مبارزه کند و با همکاری فعال، به طور موثر از گسترش این بیماری پیشگیری کرده و از امنیت جانی و سلامت جسمانی مردم کشورهای مختلف دفاع کند و برای کار بهداشت عمومی منطقهای و جهانی سهم خود را ارایه دهد.
انصاری اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا موقتیست، اما دوستی و همکاری بین ایران و چین همیشگی است. ایران به روابط با چین اهمیت زیادی می دهد و امیدوار است همکاری عملی بین دو کشور در زمینه‌‌های مختلف بیش از پیش تقویت یابد.
25 Feb 2020

با حمایت شهرداری شانگهای، کارخانه تسلا در شانگهای چین 21 بهمن/ حوت، 10 فوریه پس از طغیان کروناویرس، فعالیتهای تولیدی خود را در سال نوی چینی (25 ژانویه تا 5 بهمن) آغاز کرد. به این ترتیب، تسلا یکی از خودروسازان فعال در چین است که فعالیتهای تولیدی خود را پس از طغیان کروناویروس آغاز کرده اند.
خبرنگار رادیو و تلویزیونی مرکزی چین که برای پوشش این خبر وارد کارگاه تسلا در شانگهای شد، مشاهده کرد 2 هزار کارگر با پوشیدن ماسک و عینک ایمنی تحت نظارت مشغول کار هستند. برای نظارت بر دمای بدن کارکنان نیز در بسیاری از نقاط مهم محدوده کارخانه سامانه خودکار اندازه گیری دما و در کل محدوده کارگاه به فاصله 200 متری نقطه ضدعفونت ایجاد شده و به فاصله زمانی 2 ساعته در کل کارگاه تدابیر ضد عفونی اتخاذ می شود. در ناحیه غذاخوری نیز برای جدا کردن افراد دیواره ای نصب شده است.
خدمات کامل دولت محلی شهر شانگهای در پشت این همه تدابیر امنیتی است. شهرداری شانگهای در منطقه تجارت آزاد شانگهای که کارخانه تسلا در آن قرار دارد، نظام خاصی برای احیای فعالیت شرکتهایی که به خاطر شیوع بیماری برای آغاز تولید در سال نوی چینی دچار مشکل شده اند، ایجاد کرده است. در این راستا، شهرداری برای آشنایی با مشکلات کارخانه تسلا در ازسرگیری فعالیت خود به استعلام پرداخت و طبق نتیجه آن، به زودی 2 دستگاه حرارت سنج مادون قرمز، 10 هزار ماسک و 600 خوابگاه آماده کرد و برای ازسرگیری فعالیت 8 تامین کننده و شرکت بالادست و پایین دست زنجیره صنعتی کارخانه تسلا، هماهنگیهای لازم را انجام داده بود.
23 Feb 2020

تا روز جمعه در مجموع 2345 نفر در اثر کروناویروس جدید جان خود را از دست داده اند و 76 هزار و 288 مورد مبتلاء شناسایی شده در 31 منطقه در سطح استان و سپاه سازندگی شین جیان در چین گزارش شده است.

با ادامه مبارزه با کروناویروس ماجراهای احساسات برانگیزی از شجاعت و فداکاری مردم عادی دیده و منتشر می شود.
23 Feb 2020

سفیر چین: با ایران برای جلوگیری از سرایت کرونا همکاری می‌کنیم
سفیر چین در تهران در یادداشتی اختصاصی روز جمعه گفته با ایران برای جلوگیری از سرایت ویروس کرونا همکاری خواهد کرد
به گزارش خبرگزاری تسنیم، چانگ هوا، سفیر چین در تهران در یادداشتی اختصاصی درگذشت هموطنان ایرانی در پی ابتلا به بیماری کروناویروس 2019 را تسلیت گفت و افزود: دو کشور در مبارزه با ویروس کرونا کنار یکدیگر ایستاده اند.
او در این یادداشت اختصاصی برای خبرگزاری تسنیم نوشت: «چین به دقت اوضاع کروناویروس 2019 را در ایران رصد می کند. سخنگوی وزارت خارجه چین درگذشت بیماران ایرانی را تسلیت گفته است. من نیز در کسوت سفیر چین در ایران مایلم مراتب تسلیت خودم را به دولت و مردم ایران ابراز کنم.»
23 Feb 2020

تدروس آدانوم گبریسوس مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفته است در پی شیوع بیماری کروناویروس این سازمان نه تنها با بیماری بلکه با شایعه پراکنان مبارزه می کند.
23 Feb 2020

کمک بیل گیتس به چین برای مبارزه با کرونا

کمک بیل گیتس به چین برای مبارزه با کرونا
شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین روز پنجشبنه1 اسفند/ حوت، 20 فوریه در پاسخ به نامه بیل گیتس رییس صندوق بیل گیتس آمریکا از حمایت او و صندوقش از کارهای چین در پیشگیری و مهار شیوع کروناویروس 2019 تشکر کرد و خواستار تقویت همکاری و هماهنگی جامعه جهانی برای مبارزه مشترک با این بیماری شد.
در 27ژانویه، صندوق بیل گیتس کمک هزینه اضطراری به ارزش 5 میلیون دلار برای حمایت از مبارزه با کروناویروس جدید به چین ارسال کرد و تعهد کرد 100 میلیون دلار کمک هزینه دیگر نیز ارائه خواهد کرد که بخشی از آن مستقیماً به حمایت از چین برای سرعت بخشیدن به تحقیق و تولید واکسن، دارو و کارهای درمانی ذیربط اختصاص داده خواهد شد.
22 Feb 2020

معاون رئیس بانک مرکزی چین گفت: تاثیرات بیماری کروناویروس بر اقتصاد چین کوتاه مدت و محدود است و نظام بانکی کشور در مقابل خطرات محتمل ناشی از آن از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار است.
چن یو لو در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون مرکزی چین گفت بیماری کروناویروس آسیبهایی به اقتصاد چین وارد کرده اما با توجه به تلاشهای موثر کشور در راستای کنترل آن که بسیار بهتر از پیشبینیهای جامعه جهانی بوده است، می توان دید تاثیرات آن بر اقتصاد چین کوتاه مدت و محدود است و رشد مستمر و باکیفیت اقتصاد چین به خاطر این بیماری متوقف نمی شود.
21 Feb 2020

چطور از خطر ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کنیم 
در این روزهای شیوع کروناویروس 2019 که لازم است مردم دنیا آگاهی بیشتری نسبت به بهداشت شخصی و همگانی داشته باشند، در این ویدئو به برخی نکات ساده ولی بسیار مهم و مفید برای ضدعفونی کردن و گندزدایی وسیله های شخصی و خانه و محیط کار توجه کنید.
1 - 2 - 3 - 4 - 5