همکار شما در واردات و خرید کالا از چين 

همکار شما در واردات و خرید کالا از چين 

فهرست سایت

خرید از چین

واردات از چین

خرید کالا از چین
خرید کالا از چین
 واردات از چین
 بسیاری از مردم می خواهند کالا را از چین وارد کنند ، اما به دلیل برخی نگرانی ها ، مانند موانع زبان ، فرایند پیچیده تجارت بین المللی ، کلاهبرداری یا محصولات با کیفیت بد ، همیشه از امتحان آن اطمینان ندارند
 آموزش های زیادی وجود دارد که به شما نحوه وارد کردن کالا از چین را آموزش می دهد و صدها دلار از شما به عنوان شهریه دریافت می کند. با این حال ، بیشتر آنها فقط راهنماهای کتاب درسی قدیمی هستند ، که برای تجارت کوچک یا وارد کنندگان تجارت الکترونیکی مناسب نیستند
 نحوه خرید کالا از چین را به صورت مرحله به مرحله در این راهنمای کاربردی در اینترنت خواهید آموخت حتی اگر فاقد تجربه تجارت بین المللی هستید ، برای شما آسان است که از انتخاب محصولات سودآور برای ترتیب حمل و نقل ، کل مراحل واردات را بیاموزید
 برای درک بهتر این آموزش برای شما مفید خواهد بود
این راهنما با توجه به مراحل مختلف واردات کالا از چین به 10 بخش تقسیم می شود
مرحله اول اگر تصمیم به واردات کالا از چین را دارید درنگ نکنید

مرحله دوم بیاموزید چه کالاهایی برای واردات از چین خوب است
مرحله سوم بررسی کنید که آیا محصولات سودآور هستند یا مجاز به واردات به کشور شما هستند
 مرحله چهارم تامین کنندگان چینی را به صورت آنلاین از طریق Alibaba ، DHgate ، Aliexpress ، Google و غیره پیدا کنید
مرحله ششم  تامین کنندگان چینی را از طریق نمایشگاه ها ، بازارهای عمده فروشی ، خوشه های صنعتی پیدا کنید
مرحله هفتم  پیشینه تأمین کننده را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید قابل اعتماد است
مرحله هشتم  دریافت اینویس محصول بر اساس شرایط تجاری (FOB ، CIF ، DDP و غیره)
 مرحله نهم بهترین تامین کننده را از طریق قیمت ، نمونه ، ارتباطات ، خدمات انتخاب کنید
مرحله دهم  قبل از ثبت سفارش شرایط پرداخت را تأیید کنید
مرحله یازدهم  با توجه به اولویت زمان و هزینه بهترین راه حل حمل و نقل را انتخاب کنید
 مرحله نهایی کارهای ترخیص سفارشتان را انجام دهید ، محصولات خود را برای فروش آماده بکنید
مرحله 1. مشخص کنید که آیا واجد شرایط برای واردات کالا از چین هستید
 تقریباً هر تاجر تازه کار یا باتجربه برای به دست آوردن حاشیه سود بیشتر ، واردات محصولات از چین را انتخاب می کند. اما اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که چقدر بودجه برای واردات از چین آماده کنید. با این حال ، بودجه بر اساس مدل کسب و کار شما متفاوت است.
 فقط 100 دلار برای مشاغل dropshipping
 شما می توانید 29 دلار برای ایجاد یک وب سایت در Shopify هزینه کنید و سپس مقداری پول در تبلیغات رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری کنید 2000
دلار+ بودجه برای فروشندگان در تجارت الکترونیکی برای بهتر شدن کسب و کار شما ، بهتر است به دلیل هزینه زیاد ، دیگر از محموله های باربری خرید نکنید. یک تولید کننده واقعی بهترین انتخاب شما است. معمولاً تامین کنندگان چینی حداقل 1000 دلار خرید برای محصولات روزانه تعیین می کنند. در نهایت ، معمولاً 2000 دلار برای شما هزینه حمل و نقل هزینه دارد.

هزار تا ده هزار دلار برای محصولات جدید
 برای محصولاتی که نیازی به قالب ندارند ، مانند لباس یا کفش ، فقط باید 1000 تا 2000 دلار تهیه کنید تا محصولات را با توجه به نیاز خود سفارشی کنید. اما برای برخی از محصولات ، مانند لیوان های فولادی ضد زنگ ، بطری های پلاستیکی لوازم آرایشی ، تولید کنندگان باید یک قالب خاص برای تولید اقلام بسازند. شما به بودجه 5000 دلار یا حتی 10000 دلار نیاز دارید.
 $ 10،000-$ 20،000برای مشاغل سنتی عمده فروشی/خرده فروشی
 به عنوان یک تاجر سنتی آفلاین ، در حال حاضر محصولات را از تأمین کنندگان محلی خود خریداری می کنید. اما برای به دست آوردن قیمت رقابتی تر ، می توانید محصولات را از چین خریداری کنید. علاوه بر این ، لازم نیست نگران استاندارد بالای حداقل خرید در چین باشید. به طور کلی ، با توجه به مدل کسب و کار شما ، می توانید به راحتی آن را هماهنگ کنید
مرحله 2. بدانید چه محصولاتی برای واردات از چین مناسب است.
 پس از تجزیه و تحلیل بودجه مورد نیاز برای واردات کالا از چین ، مرحله بعدی انتخاب محصول مناسب برای واردات از چین است. محصولات خوب می توانند سود خوبی را برای شما به ارمغان بیاورند.
 اگر شما یک استارتاپ جدید هستید ، در اینجا چند پیشنهاد برای مرجع شما وجود دارد:
 محصولات مرسوم را وارد نکنید
در کار خرید کالا از چین معمولاً محصولات پرطرفدار مانند هاوربردها به سرعت گسترش می یابند اگر می خواهید با فروش چنین محصولاتی درآمد سریع کسب کنید ، باید از بازار بینشی قوی برای استفاده از این فرصت داشته باشید. علاوه بر این ، یک سیستم توزیع مناسب و توانایی ارتقاء قوی نیز ضروری است. اما واردکنندگان جدید معمولاً فاقد چنین توانایی هایی هستند. بنابراین این گزینه عاقلانه ای برای تجار جدید نیست.
 محصولات کم ارزش اما با تقاضای زیاد وارد نکنید.
 کاغذ  یک نمونه معمولی از این نوع محصولات است. بسیاری از واردکنندگان فکر می کنند وارد کردن آنها از چین باید سودآور باشد. اما اینطور نیست. از آنجا که هزینه حمل و نقل برای چنین محصولاتی بالا خواهد بود ، مردم معمولاً برای کاهش هزینه حمل و نقل ، واحدهای بیشتری را وارد می کنند ، که بر این اساس موجودی بزرگی را برای شما به ارمغان می آورد
 سعی کنید محصولات معمولی منحصر به فرد روزانه را امتحان کنید
 در اکثر کشورهای توسعه یافته ، معمولاً محصولات معمولی مورد استفاده روزانه خرده فروشان  هستند و مردم معمولاً چنین محصولاتی را مستقیماً از آنها خریداری می کنند. بنابراین ، چنین محصولاتی برای تجار جدید انتخاب مناسبی نیستند. اما اگر هنوز می خواهید محصولات معمولی را بفروشید ، می توانید طرح محصول را طوری تنظیم کنید که منحصر به فرد باشد.
 بازار موفق به این معنی است که تعداد کمی از رقبا هستند که محصولات مشابه شما را می فروشند. و مردم تمایل بیشتری برای خرج کردن پول بیشتر برای خرید آنها خواهند داشت ، بنابراین ، شما پول بیشتری به دست خواهید آورد.
 به عنوان مثال شلنگ باغی و لوله های آبیاری را در نظر بگیرید ، چندین مشتری ما تا کنون به درآمد سالانه بیش از 300000 دلار رسیده اند. اما بازگشت سرمایه محصولات از سال 2019 بسیار پایین است ، دیگر ارزش فروش آنها را ندارد
مرحله 3. بررسی کنید که آیا کالاهایی که میخواهید از چین وارد بکنید سودآور هستند یا مجاز به وارد کردن به کشور شما هستند
 مهم نیست که چه نوع محصولی را می خواهید وارد کنید ، گام حیاتی این است که از قبل در مورد هزینه محصول تحقیقات کافی انجام دهید
 مهم است که قیمت واحد تقریبی محصول را از قبل بسنجید. قیمت محصولات آماده برای ارسال در علی بابا می تواند یک استاندارد مرجع برای درک محدوده فرضی قیمت باشد
 هزینه حمل و نقل نیز جزء حیاتی کل هزینه محصول است. برای حمل و نقل بین المللی ، اگر وزن بسته شما بیش از 20 کیلوگرم باشد ، هزینه حمل و نقل در حدود 6 تا 7 دلار برای 1 کیلوگرم است. حمل و نقل دریایی 200 تا 300 دلار برای 1 متر مربع با احتساب کل هزینه است ، اما معمولاً حداقل بار دو متر مکعب دارد.
 به عنوان مثال از ضد عفونی کننده دست یا لاک ناخن استفاده کنید ، برای پر کردن 2 متر مربع باید 2000 بطری 250 میلی لیتر ضدعفونی کننده دست یا 10000 بطری لاک ناخن را پر کنید. بدیهی است که واردات آن برای مشاغل کوچک یک نوع خوب نیست.
 به غیر از جنبه های فوق ، برخی هزینه های دیگر مانند هزینه نمونه ، تعرفه واردات نیز وجود دارد. بنابراین هنگامی که قصد دارید محصولات خود را از چین وارد کنید ، بهتر است در مورد کل هزینه تحقیقات کاملی انجام دهید. سپس تصمیم می گیرید که آیا واردات محصولات از چین سودآور است یا خیر.
مرحله 4. تامین کنندگان چینی را به صورت آنلاین از طریقAlibaba ، DHgate ، Aliexpress ، Googleو غیره پیدا کنید.
 پس از انتخاب محصول ، کاری که باید انجام دهید این است که یک تامین کننده پیدا کنید. در اینجا 3 کانال آنلاین برای جستجوی تامین کنندگان وجود دارد.
 وب سایت های تجاری B2B
 اگر سفارش شما زیر 100 دلار است ،Aliexpressانتخاب مناسب برای شما است. طیف گسترده ای از محصولات و تامین کنندگان برای انتخاب شما وجود دارد. اگر سفارش شما بین 100 تا 1000 دلار است ، می توانیدDHagteرا در نظر بگیرید. اگر بودجه کافی برای توسعه مشاغل بلند مدت خود دارید ، علی بابا برای شما بهتر است. ماداین چاینا و گلوبال سورس و سایت های عمده فروشی مانند علی بابا هستند ، همچنین می توانید آنها را امتحان کنید
 مستقیم در گوگل جستجو کنید
 گوگل کانال خوبی برای یافتن تامین کنندگان چینی است. در سالهای اخیر. بیشتر و بیشتر کارخانه ها و شرکت های تجاری چینی وب سایت های خود را در گوگل ایجاد می کنند.

 شما همچنین می توانید تامین کنندگان چینی را در برخی از رسانه های اجتماعی مانند ، فیسبوک ، کوارا  و غیره جستجو کنید. بسیاری از تامین کنندگان چینی می خواهند به طور گسترده مورد توجه قرار گیرند ، بنابراین اغلب اخبار ، محصولات و خدمات خود را در این بسترهای اجتماعی به اشتراک می گذارند. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات و محصولات آنها با آنها تماس بگیرید ، سپس تصمیم بگیرید که با آنها همکاری کنید یا نه.
مرحله 5. تامین کنندگان چینی را از طریق نمایشگاه های تجاری ، بازارهای عمده فروشی ، و شهرک های صنعتی پیدا کنید
 در نمایشگاه ها تامین کننده پیدا کنید
 هر سال انواع مختلفی از نمایشگاه های چینی برگزار می شود. نمایشگاه کانتون اولین توصیه من به شما است که جامع ترین طیف محصولات را دارد. می توانید نمایشگاه های بیشتری را در چین بشناسید.
 از بازار عمده فروشی چین دیدن کنید
 بازارهای عمده فروشی زیادی برای محصولات مختلف در چین وجود دارد. بازار تجارت بین المللی ایوو ، روبروی شرکت ما ، که اولین بازار توصیه من است. به 5 منطقه تقسیم می شود. هر منطقه محصولات خاص خود را برای فروش دارد. بسیاری از بازارهای عمده فروشی دیگر وجود دارد. می توانید آن را از پست قبلی من یاد بگیرید: 35 بازار عمده فروشی چین.
 بازدید از شهرک های صنعتی
 بسیاری از واردکنندگان مایلند یک تولید کننده مستقیم از چین پیدا کنند. بنابراین ،شهرک های  صنعتی مکان های مناسبی برای رفتن هستند. شهرکهای  صنعتی منطقه ای است که تولیدکنندگان یک نوع محصول بیشتر در آن قرار دارند ، به طوری که اشتراک زنجیره های تأمین مشترک و استخدام کارگران با تجربیات مرتبط برای تولید برای آنها بسیار آسان تر است.
مرحله 6. پیشینه تأمین کننده را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که قابل اعتماد است.
 بنابراین بسیاری از تامین کنندگان برای انتخاب شما ، شما باید در مورد نحوه شناسایی تامین کننده به عنوان یک شریک قابل اعتماد برای همکاری با هم اشتباه بگیرید. یک تامین کننده خوب یک عنصر حیاتی برای یک تجارت موفق است. بگذارید برخی عوامل مهم را به شما بگویم که نباید آنها را نادیده بگیرید
 سابقه کسب و کار
 اگر تأمین کنندگان یک شرکت در چین بر روی یک محصول طولانی مدت نسبتاً طولانی مانند 3 سال تمرکز کند ، تجارت آنها تا حد زیادی پایدار خواهد بود.
 کشورهای صادر شده
 بررسی کنید که تأمین کننده تا به حال به کدام کشورها صادر کرده است. به عنوان مثال ، هنگامی که می خواهید محصولات را در آمریکا بفروشید و تأمین کننده ای پیدا می کنید که بتواند قیمت رقابتی را برای شما فراهم کند. اما یاد می گیرید که گروه اصلی مشتریان آنها بر کشورهای در حال توسعه متمرکز است ، که ظاهراً انتخاب خوبی برای شما نیست.
 گواهینامه های انطباق با محصولات
 اینکه آیا تأمین کننده دارای گواهی محصول مربوطه است نیز عامل مهمی است. مخصوصاً برای برخی محصولات خاص مانند محصولات الکترونیکی ، اسباب بازی. بسیاری از گمرکات شرایط سختی برای واردات این محصولات خواهند داشت. و برخی از سیستم عامل های تجارت الکترونیک نیز برخی شرایط را برای اجازه فروش به شما در نظر می گیرند.
مرحله 7. دریافت اینویس محصول بر اساس شرایط تجاری(FOB ، CIF ، DDP و غیره)
 وقتی با تامین کنندگان مذاکره می کنید ، با عبارت نوع معامله روبرو می شوید. بسیاری از اصطلاحات تجاری مختلف وجود دارد که بر این اساس بر نقل قول تأثیر می گذارد. من 5 مورد از رایج ترین مواردی را که در مشاغل واقعی استفاده می شود لیست می کنم.
   EXW
 تحت این اصطلاح ، تامین کنندگان قیمت اصلی محصول را برای شما قید می کنند. آنها هیچ گونه هزینه حمل و نقل را بر عهده ندارند. این است که خریدار ترتیب می دهد تا کالا را از انبار تامین کننده تحویل بگیرد. بنابراین ، اگر فورواردر خود را ندارید یا تازه کار هستید توصیه نمی شود.
   FOB
 علاوه بر قیمت محصول ، FOB همچنین شامل هزینه حمل و نقل برای تحویل کالا به کشتی در بندر یا فرودگاه تعیین شده شما می شود. پس از آن ، تامین کننده عاری از هر گونه خطرات کالا است ، یعنی فوب نوع معامله هزینه محصول اصلی + هزینه حمل و نقل از انبار تامین کننده به بندر مورد توافق در چین + هزینه فرآیند صادرات.
   CIF
 تأمین کننده مسئول تحویل کالا به بندر کشور شما است ، سپس شما باید حمل و نقل کالاهای خود را از بندر به آدرس خود ترتیب دهید. در مورد بیمه ، اگر محصولات شما در حین حمل آسیب ببینند ، فایده ای ندارد. این تنها زمانی کمک می کند که کل محموله گم شود. یعنی هزینه محصول اصلی + هزینه حمل و نقل از انبار تامین کننده به بندر کشور شما + بیمه + هزینه فرآیند صادرات.
مرحله 8. بهترین تامین کننده را از طریق قیمت ، نمونه ، ارتباطات ، خدمات انتخاب کنید.
 پس از ارزیابی سوابق تأمین کنندگان ، 5 عامل اساسی دیگر وجود دارد که تعیین می کند در نهایت با کدام تأمین کننده کار می کنید.
 پایین ترین قیمت ممکن است با مشکلاتی همراه باشد
 اگرچه قیمت یک جنبه کلیدی است که هنگام انتخاب تأمین کنندگان باید به آن توجه کنید ، اما ممکن است در خرید محصولات با کیفیت پایین خطرناک باشید. شاید کیفیت تولید به اندازه مواد دیگر نازک تر ، اندازه واقعی محصول کمتر نباشد.
 برای ارزیابی کیفیت تولید انبوه نمونه بگیرید
 همه تأمین کنندگان قول می دهند بگویند کیفیت محصول خوب خواهد بود ، شما فقط نمی توانید حرف آنها را قبول کنید. شما باید یک نمونه در دست داشته باشید تا ارزیابی شود آیا آنها می توانند محصولات را مطابق نیاز شما تولید کنند یا کالاهای موجود آنها دقیقاً همان چیزی است که شما می خواهید.
 ارتباط خوب
 اگر بارها و بارها الزامات خود را تکرار کرده اید ، اما تامین کننده شما هنوز آنطور که شما درخواست کرده اید محصول تولید نکرده است. شما باید تلاش های زیادی را صرف بحث و گفتگو با آنها کنید تا محصول را بازتولید کنید یا پول را بازگردانید. به خصوص وقتی با تأمین کنندگان چینی آشنا می شوید که به زبان انگلیسی مسلط نیستند. این شما را بیشتر دیوانه خواهد کرد.
 ارتباط خوب باید دو ویژگی داشته باشد ،
 همیشه درک کنید که به چه چیزی نیاز دارید.
 در صنعت خود به اندازه کافی حرفه ای است.
 زمان تحویل را مقایسه کنید
 زمان تحویل به این معنی است که چقدر طول می کشد تا پس از ثبت سفارش ، همه محصولات تولید و آماده ارسال شوند. اگر چندین گزینه تامین کننده دارید و قیمت آنها مشابه است ، بهتر است یکی را انتخاب کنید که مدت زمان کوتاه تری داشته باشد.
 راه حل حمل و نقل و هزینه حمل و نقل را در نظر بگیرید
 اگر حمل و نقل قابل اعتماد ندارید و تامین کنندگان را ترجیح می دهید تا به شما در تدارکات کمک کنند ، باید قیمت محصولات را مقایسه نکنید ، بلکه هزینه ها و راه حل های تدارکات را نیز مقایسه کنید.
مرحله 9. قبل از ثبت سفارش شرایط پرداخت را تأیید کنید.
 قبل از رسیدن به توافق با تامین کننده خود ، بسیاری از جزئیات مهم وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.
 پیش فاکتور
 توافقنامه عدم افشاء
 زمان تولید و زمان تحویل
 راه حل برای محصولات معیوب.
 شرایط و روش های پرداخت
 یکی از مهمترین آنها پرداخت است. مدت پرداخت مناسب می تواند به شما در حفظ جریان نقدی مداوم کمک کند. بیایید نگاهی به پرداخت ها و شرایط بین المللی بیندازیم.
  روشهای متداول پرداخت
 انتقال تی تی
یونین پی
 پی پال
 اعتبار اسنادی (L/C)
  شرایط پرداخت متداول
 30 Dep سپرده ، 70 B مانده قبل از صادرات.
 30 Dep سپرده ، 70 B مانده در برابر صورت حساب.
 بدون سپرده ، کل موجودی در برابر صورت حساب.
 پرداخت O/A
 تامین کنندگان چینی معمولاً چنین بند پرداختی را اتخاذ می کنند: دیپوزیت سی درصدسپرده قبل از تولید ، هفتاد باقی مانده قبل از حمل و نقل از چین. اما در تأمین کنندگان و صنایع مختلف متفاوت است. به عنوان مثال ، برای دسته بندی محصولاتی که معمولاً سفارشات کم سود اما با ارزش زیادی مانند فولاد دارند ، برای دریافت سفارشات بیشتر ، تأمین کنندگان ممکن است قبل از ورود به بندر 30٪ سپرده و 70٪ مانده را بپذیرند.
مرحله 10. با توجه به اولویت زمان و هزینه بهترین راه حل حمل و نقل را انتخاب کنید.
 پس از اتمام تولید ، نحوه ارسال محصولات از چین به شما مرحله مهم بعدی است ، 6 نوع متداول از روش های حمل و نقل وجود دارد:
 پیک
 حمل و نقل دریایی
 حمل و نقل هوایی
 حمل و نقل راه آهن برای بار کامل کانتینر
 حمل و نقل دریایی/حمل و نقل هوایی به علاوه پیک برای تجارت الکترونیکی
 حمل و نقل اقتصادی برای حمل و نقل دریایی (کمتر از 2 کیلوگرم)
 پیک زیر 500 کیلوگرم
 اگر حجم زیر 500 کیلوگرم است ، می توانید پیک را انتخاب کنید ، که این خدمات توسط شرکت های بزرگ مانند FedEx ، DHL ، UPS ، TNT ارائه می شود. تنها 5-7 روز از چین به ایالات متحده با پیک طول می کشد ، که بسیار سریع است. هزینه حمل و نقل در مقصد متفاوت است. به طور کلی 6-7 دلار برای هر کیلوگرم برای حمل و نقل از چین به آمریکای شمالی و غرب اروپا. ارسال به کشورهای آسیایی ارزان تر و به مناطق دیگر گران تر است.
 حمل و نقل هوایی برای بیش از 500 کیلوگرم
 در این مورد ، شما باید حمل و نقل هوایی را به جای پیک انتخاب کنید. شما باید مراحل مربوط به ترخیص کالا از گمرک در کشور مقصد را ارائه دهید. اگرچه کمی پیچیده تر از پیک است ، اما در حمل و نقل هوایی بیشتر از پیک صرفه جویی می کنید. دلیل این است که وزن محاسبه شده توسط حمل و نقل هوایی حدود 20 درصد کوچکتر از پیک هوایی است. برای همان حجم ، فرمول وزن ابعاد بار هوایی طول بر عرض ، برابر ارتفاع ، سپس تقسیم 6000 است ، در حالی که برای پیک هوایی این رقم 5000 است. بنابراین اگر شما کالاهایی با ابعاد بزرگ اما سبک وزن ارسال می کنید ، ارسال آن با حمل و نقل هوایی حدود 34 درصد ارزان تر است.
 حمل و نقل دریایی برای بیش از 2 CBM
 حمل و نقل دریایی گزینه مناسبی برای حجم این کالاها است. حدود 100 تا 200 دلار/CBM برای ارسال به مناطق نزدیک ساحل غربی ایالات متحده ، حدود 200 تا 300 دلار/CBM برای مناطق مجاور سواحل شرقی ایالات متحده و بیش از 300 دلار/CBM برای ایالات متحده میانه. به طور کلی ، هزینه کل حمل و نقل دریایی 85 درصد کمتر از پیک هوایی است. در طول تجارت بین المللی ، با افزایش تنوع نیاز به روش های حمل و نقل ، به غیر از 3 روش فوق ، سه راه دیگر دیگر که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند ، وجود دارد ، برای اطلاع از جزئیات بیشتر ، راهنمای کامل من را بررسی کنید.
مرحله 11. رسیدگی به امور سفارشی ، تحویل محصولات به درب منزل.
 آخرین مرحله مهم ترخیص کالا از گمرک است. شما باید بدانید که چه مدارک یا گواهی هایی در این فرایند مورد نیاز است.
 در روند ترخیص کالا از گمرک صادرات در چین ، اسناد زیر برای انواع محصولات ضروری است:
 قرارداد
 فاکتور تجاری
 لیست بسته بندی
 بارنامه
 گواهی مبدا
 البته ، گواهینامه های اضافی با توجه به الزامات مختلف نظارت گمرکی روی محصولات مورد نیاز است. اما برای فرآیند صادرات ، لازم نیست زیاد نگران آن باشید. معمولاً تامین کننده به شما در مقابله با آن کمک می کند.
 در فرآیند ترخیص کالا از گمرک در کشور شما ، برخی استانداردها یا اسناد مطابق با الزامات گمرک در کشور شما وجود دارد. اما 5 سند دقیقاً مانند فرایند صادرات مورد نیاز است ، از جمله فاکتور تجاری ، قرارداد ، لیست بسته بندی ، بارنامه ، گواهی مبدا. اما برخی دیگر از گواهینامه ها با توجه به کشورها یا محصولات متفاوت است. می توانید از حمل و نقل بار که در تدارکات به شما کمک می کند ، مشورت کنید.
 به غیر از گواهینامه ها ، باید هزینه های گمرکی را نیز پرداخت کنید. اما استاندارد بر اساس کشورها یا محصولات متفاوت است. به عنوان مثال ، اگر کفش را از چین به آمریکا وارد می کنید ، باید حقوق گمرکی ، MPF (هزینه پردازش کالا) و HMF (هزینه نگهداری بندر) را بپردازید.
 برای اسناد مورد نیاز و نرخ عوارض محصول می توانید با حمل و نقل کالا یا کارگزار گمرک خود مشورت کنید.

خرید و واردات هر نوع دستگاه آلات صنعتی نو و دست دوم از چین

واردات دستگاه نو و دست دوم از چین

واردات دستگاه از چین
واردات دستگاه از چین

واردات دستگاه نو و دست دوم از چین

همان طور که می‌دانید امروز استفاده از دستگاه های نو و دست دوم جای دستگاه های جدید و تازه وارد شده را گرفتن -واردات دستگاه نو و دست دوم با قیمت پایین ترین نسبت و دیگر دستگاه‌ها دارند و شرکت‌های تولیدکننده می‌توانند به راحتی با هزینه کمتری این دستگاه‌ها را خریداری کند.اما ما در این مقاله قصد داریم در مورد واردات دستگاه نو و دست دوم از چین صحبت کنیم و بگوییم در هنگام واردات شما باید چه نکاتی را رعایت نمایید!؟

واردات دستگاه های نو و دست دوم از کشور چین به چه صورت انجام می شود؟

همانطور که میدانید کشور چین یکی از کشورهای تجاری بسیار بزرگ در دنیا محسوب می‌شود که واردات دستگاه نو و دست دوم به کشورهای مختلف را توسعه داده است و ماشین آلاتی از جمله ماشین آلات کشاورزی پزشکی و دیگر موارد را سالیانه از کشور چین به انواع کشورها جهان چون کشور ایران وارد می کند. واردات دستگاه نو و دست دوم از چین مثل دستگاه های چون تزریق‌پلاستیک برش لیزر تراش و بسته بندی پلاستیک و انواع دیگر دستگاه در خط تولید کشور چین انجام می‌شود و پس از آن با هزینه کمتری نسبت به دستگاه های جدید و در کشورهایی چون ایران صادر می‌شود،در زمانی که تجار می خواهد با استفاده از تجارت این دستگاه ها را وارد ایران کنند نیازمند شرکت های صادرات و واردات هستند تا بتوانند با استفاده از این شرکت‌ها در هزینه کمتر بتوانند محصولات را وارد ایران نماید.در این حالت یکی از بهتر شرکت ها شرکت واردات صادرات علی والا می باشد، که با داشتن تجربه های بسیار زیاد در صورت واردات می‌تواند به تجار تازه وارد کارهای بسیار زیادی را آموزش دهد.

واردات دستگاه بسته بندی از کشور چین

امروزه با توجه به افزایش نیازهای کارخانه ها و مراکز تولیدی بازار از لحاظ دستگاه بسته بندی بسیار نیازمند شده است که دستگاه بسته بندی محصول تولید شده در انواع کشورها وارد ایران می‌شوند. بسیاری از تجار در زمان واردات کالاهای نو و دست دوم از چین اقدام واردات دستگاه های بسته بسته‌بندی می‌کنند و پس از آن، آنها را در بازار به فروش می‌رساند در بعضی از کارخانه جات و بعضی از شرکت‌ها که توانایی خرید محصولات نو را ندارند و با خرید این محصولات نیازهای روزانه خود را رفع می‌کند و محصولات جدیدی را روانه بازار می کند.

واردات دستگاههای ورزشی از کشور چین

احساس نیاز بسیاری از مردم به ورزش باعث خرید دستگاه های ورزشی چینی چون دستگاه تردمیل یا دوچرخه های ثابت شده که در سال‌های اخیر این نوع محصولات در اوج خرید بازار قرار گرفته است، بسیاری از باشگاه ها و مراکز ورزشی امروزه به دنبال خرید عمده محصولات ورزشی هستند و همچنین خرید محصولات از کشور چین را انتخاب می‌کند این افراد در واقع برای این کار می‌توان از کارشناسان با تجربه از شرکت علی والا کمک بگیرند و با هزینه کم تر واردات دستگاه های نو و دست دوم از چین آغاز نمایند. در زمانی که تجار های تازه وارد میخواهند وارد ها دستگاه های نو و دست دوم از چین را آغاز نمایند، شرکت علی والا با تجربه‌ای که دارا است کمک می‌کند تا هزینه‌های کمتری در گمرکات یا حمل و نقل آنها را پرداخت نمایند و پس از آن بتوانند با وارد کردن محصولات سود بسیار خوبی را به دست آورد.

وارد کردن ماشین ها از چین آنقدر که به نظر مردم می آید سخت نیست و واردات ماشین آلات از چین با صرفه جویی در هزینه های می‌تواند مزایای بسیار زیادی به همراه داشته باشد، در این حال ما در این مقاله قصد داریم در مورد واردات دستگاه های نو و دست دوم از چین صحبت کنیم که در ادامه بیشتر در مورد آنها توضیح خواهیم داد و می‌گوییم که چگونه باید شما این کارها را به روش ساده انجام دهید!

انواع ماشین آلات وارداتی از کشور چین

کشور چین برای افرادی که به دنبال وارد کردن ماشین آلات نو و دست دوم از چین می باشند دنیایی از امکانات را فراهم کرده. ماشین آلات وارداتی از چین طیف وسیعی از صنایع مختلف را در خود جای داده اند ماشین هایی چون ماشین آلات صنعتی ساختمانی صنایع غذایی کارخانه ها و ماشین های بسته بندی که هر کدام از آنها کارکرد متفاوتی دارد.

 ماشین آلات کشاورزی که شامل ماشین آلات خاکبرداری ماشین بعد بذر پاشی ماشین آلات پرورش بذر و دیگر موارد می باشد که هر کدام می تواند کمک بسیار خوبی برای کشاورزان به حساب آید که با وارد کردن دستگاه دسته دوم کشاورزان با هزینه کم می توانند این دستگاه ها را خریداری نمایند.

ماشین آلات صنعتی دستگاه های حفاری خاکبرداری ماشین آلات باربری کامیون ها و ماشین آلات بتنی هستند که هر کدام از آن ها می‌توانند در ساختمان سازی خاکبرداری شن ریزی بتن ریزی و دیگر موارد استفاده شوند که در این صورت کارگران یا ناظران اصلی محصولات واردات دستگاه های نو و دست دوم و از چین را انجام می دهند.

علاوه بر این گزینه هایی که اعلام شد انواع طبقه بندی دقیق برای ماشین آلات وارد دستگاه نو و دست دوم از کشور چین به ایران وجود دارد که هدف مختلف برای هر کدام از آن ها ساخته شده تا مورد استفاده قرار گیرند.

در زمان وارد کردن ماشین آلات نو و دست دوم از چین به کشور ایران باید مقررات خاص داخلی و استاندارد رعایت شود ایران در زمینه واردات و دستگاه ها دارای پارامترهای بسیار متفاوت و زیادی می باشد که باید تمامی آنها رعایت شود تا بتوانید این محصولات را وارد کشور نمایید. در زمانی که شما تمامی مقررات گمرکی واردات محصولات برای کشور ایران را رعایت نکنید جریمه‌های سنگین شامل حال شما خواهد شد.همچنین این نکته مهم است به یاد داشته باشید که در زمان وارد کردن ماشین آلات نو و دست دوم از چین برای خرید محصولات شما باید سابقه بسیار زیادی را دارا باشید تا بتواند مقررات کامل را در هنگام تولید وسایل بر روی محصولات شما اعمال کند اما در صورت عدم انجام این کار منجر به خواهد شد تا ضررهای مالی جبران ناپذیری به شما وارد شوند و همچنین توقیف کالا توسط مقامات گمرکی برای شما جریمه های سنگینی به وجود آورد در این صورت همه ی تجار تازه وارد باید تمامی این مقررات را انجام دهند تا بتوانند یک محصول را به راحتی و بدون هیچگونه دردسر وارد ایران نمایند.

در بعضی از موارد واردات ماشین آلات نو و دست دوم طبق استانداردهای مشخص انجام میشه و در زمان واردات ماشین آلات از چین همانند انواع تراکتورهای خاص وسیله‌های نقلیه موتوری تریلرها لوازم برقی شما باید دستورالعمل های گمرکی را به طور کامل انجام نماید و در نظر داشته باشید که گمرک ایران مقررات خاص خود را برای واردات انواع ماشین آلات نو و دست دوم از چین دارد و در بعضی از آنها شما نمی توانید انواع مختلف ماشین آلات را به ایران وارد نمایید. برای اطمینان از اینکه ماشین آلاتی که شما وارد ایران می کنید با تمامی استانداردها و پارامترهای لازم مطابقت داشته باشند شما می توان از شرکت ها برای خرید خود مشاوره هایی را دریافت نمایید تا دیگر مشکل برایتان پیش نیاید.شما میتوانید از شرکت‌های واردکننده چون شرکت علی والا برای واردات ماشین‌آلات نو ودسته دوم از چین اقدام نمایید که این شرکت دارای سابقه‌ای بسیار زیاد در این حرف حساب دارد و میتواند کمک های بسیار زیادی را به شما ارائه دهد..

ضمانت در مورد قطعات جایگزین ماشین آلات وارداتی از کشور چین

در زمانی که شما اقدام به واردات ماشین آلات نو و دست دوم از چین می کنید باید قطعات جایگزین و ضمانت‌های منبع خرید خود را در نظر بگیرید. پیشنهاد ما برای شما این می باشد که کمک زیادی به شما می کند قبل از ثبت سفارش شرایط در زمان خاص خاص خود بهتر است که قطعات یدکی رایگان را از کشور چین دریافت نمایید و در صورتی که وارد کننده مایل به اخذ هزینه‌های حمل و نقل باشد ممکن است گران تر از قطعات دیگر برای شما هزینه اعمال شود.

همیشه سیع ما برای واردات ماشین های نو و دست دوم از چین این است که از افراد برای نصب قطعات یدکی و نصب دستگاه استفاده نمایید که در موارد فروشندگان ماشین آلات چینی خدمات نصب را نیز به شما ارائه می دهد. قبل از آن که شما واردات دستگاه نو و دست دوم از کشور چین را آغاز نمایید و آن را از آن کشور خارج کنید این آموزش را خدمت شما ارائه می‌دهند در این صورت مشکلی نمی باشد.امروزه شرکت‌های مختلف کارکنان فنی درست و صحیحی ندارند و یا حتی با شرکت‌های تعمیر و نگهداری در ایران نیز مشارکت نخواهد کرد که در این صورت شرکت‌ها در خدمات خود محدود خواهد شد و قادر به آوردن محصولا نیستند . مشکل اصلی این فرایند می‌تواند خسته کننده و ضرر آور باشد پس از این صورت شما در هنگام واردات ماشین آلات نو و دست دوم از چین تمامی اطلاعات نصب و نگهداری ماشین آلات را از کارخانه تولید کننده جویا شوید تا دیگر نگرانی هایی در هنگام واردات و پس از نصب این دستگاه ها در کارخانه های تولیدی ایران نداشته باشید.

آزمایش‌های لازم عملکرد و کنترل کیفیت ها

در زمانی که تاجران واردات ماشین های نو و دست دوم از چین را انجام می دهند در واقع توصیه می شود که یک بازرس کیفیت عملکرد تمامی حالت‌های دستگاه‌ها را انجام دهد.در غیر این صورت یک اشتباه می‌تواند میلیون‌ها دلار هزینه بر روی دوش تاجران یا خریداران ایرانی بگذارد و همیشه مطمئن شوید که دستگاه‌ها کاملا سالم می باشند.در واقع فقط شما باید هزینه حمل و نقل و کیفیت اصلی را تست نمایید که بازگشت ماشین های معیوب به چین حمل کردی بسیار بزرگ و پیچیده ای را به همراه دارد که در درجه اول اگر ماشین آلات را بازگردانیم مقامات گمرکی چین اجازه نمی‌دهند که محموله به کشور شما به کشور چین باز گردد و پس از آن اگر در بازگشت ماشین‌آلات موفق شوید شانس بسیار کمی برای دریافت پول پرداختی خود دارید. در این حالت بهتر است که قبل از دریافت هرگونه واردات ماشین آلات نو و دست دوم از چین عملکرد و کنترل کیفیت ها را به طور کلی بر روی انها انجام دهید تا دیگر مشکلاتی برای آن ها وجود نداشته باشد و شما تنها کاری را که میتوان انجام دهید. این است که از یکی از بازرسان مستقر در چین کمک بگیرید که علاوه بر این ها در حین بازرسی شما باید مراقب باشید که در موقع آزمایش عملکرد اتفاقی برای ماشین های شما صورت نگیرد

همچنین اگر خطا یا معیوب کارکرد دستگاه های دریافتی شما مشخص شد شما به راحتی می توانید آن ها را در آنجا که برطرف نموده اید و یادداشت کنید که استخدام تکنسین در ایران برای انجام این کارها می تواند هزینه زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. در این صورت حفظ هنجارهای کیفیت سخت گیر خواهد و پولی که به سختی به دست آوردی را می توانید برای ماشین های ذخیره برنامه این گزینه ها اطلاعاتی که ضعیف شد مربوط به واردات دستگاه های نو و دست دوم از چین است اما بهتر از این ها در زمانی که شما می‌خواهید کارهای معمولی چون کفش را وارد ایران نمایید. بهتر است در مورد کیفیت های آن ها اطمینان خاطر را پیدا کنید و از روی برنامه‌های خود پیش بروید تا دیگر مشکلات در هنگام واردات نداشته باشید . در حالت کلی شما می توانید با استفاده از شرکت های واردات صادر کمک‌بگیرید تا دیگر مشکلاتی در این صورت برایتان پیش نیاید.که از این شرکت ها واردات صادرات شرکت علی والا است که سالیان می‌تواند کمک های زیادی در هنگام تجارت برای شما انجام دهد و مشکلات شما را به راحتی حل نماید.

همیشه اهداف واردات خود را برنامه ریزی نمایید

در زمان شروع فرایند همیشه بهتر از در مورد آنچه می خواهید انجام دهید و برنامه‌ریزی را طی کنید. از یک سو و می‌تواند به راحتی به هدف های مورد نظر دست پیدا کنید و منبع ارزان قیمت واردات ماشین آلات نو و دست دوم را در چین پیدا نمایید که در این صورت نیاز نیست به دنبال انواع تولید کننده های مختلف با رنج قیمت های متفاوت بگردید به غیر از این ها شما نیاز نیست که دیگر کارهای تان را عجولانه انجام دهید زیرا شما در زمانی که در مورد واردات کالاهای نو و دست دوم از چین برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهید و با استفاده از همان برنامه ریزی کارهایتان را پیش ببرید دیگر نگرانی برای عقب افتادن هزینه‌های یا صرف هزینه‌های بیشتر نخواهید داشت.در واقع در هنگام واردات کالاهای مختلف به ایران ممکن است هزینه‌های بسیار زیادی برای شما تحمیل شود که در زمانی که برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید می‌تواند در مورد بسیاری از این هزینه ها صرفه جویی های لازم را انجام دهید

سعی نمایید با یک فروشنده بسیار خوب و قابل اعتماد همکار شوید

علاوه بر اینها همیشه بهتر است فرهنگ بازار چین را درک کنید در زمانی که این کار ها را انجام دهید در حفظ رابطه با تامین کننده اصلی می‌تواند کمک های بسیاری کنید. اگر شما بتوانید زبانی را که به طور گسترده در بازارهای چین صحبت می‌شود را یاد بگیرید می‌تواند تاثیرات بسیار زیادی در تجارت شما بگذارد اما در غیر این صورت شما می توانید از مترجم ها برای صحبت کردن در این مکان ها کمک بگیرید اما ممکن است که آن تاثیر اصلی را بر روی مشارکت و همکاری هایتان نداشته باشد.


کشور چین کشوری ابر قدرت اقتصادی

امروز در سال‌های اخیر رشد اقتصادی کشور چین به قدری چشمگیر بوده که این کشور را جزء ۱۰ کشور برتر دنیا در زمینه تولید محصولات مختلف می‌شناسند. در واقع کشور چین در زمینه اقتصادی بی وقفه رو به جلو حرکت می کند که امروزه این کشور با تمامی غول های اقتصادی دنیا در حال رقابت است و این مسئله باعث محبوبیت این کشور در بازار جهانی شده. ایران یکی از کشورهایی می باشد که بهترین سهم واردات خودرو به کشور چین اقتصاد داده و علیرغم وجود تحریم‌های موجود در کشورهای اروپایی کشور چین همچنان رابطه دوستانه خود را با ایران به طور کامل حفظ کرده . این مسئله باعث شده تا روابط تجاری بین ایران و چین به قدر بالا بگیرد که تجار سالیان متوالی و محصول های مختلف بسیار زیادی را به ایران وارد نمایند

چرا واردات کالا از چین برای کشور ایران سودآور است؟

امروزه کشور چین محصولات خود را با پیشرفت تکنولوژی بسیار زیادی و در عین حال قیمت کم و حالت های جدید در بازار تولید و به فروش می‌رساند و همین امر موجب شده تا تاجران کشورهای مختلفی چون ایران به واردات دستگاه های نو و دست دوم از چین بپردازند و محصولات دیگری به غیر از دستگاه‌ها را وارد ایران نمایند. این‌کشور محصولات را با کیفیت بسیار بالا در جهان تولید می کند و جایگاه مناسبی به همین حالت رسیده است .برای کشورهای پیشرفته در این زمینه می‌تواند با محصولات چینی بسیار سودآور باشد که ایران امکان دسترسی به همین محصولات را دارد علاوه بر بحث تحریم‌ها هزینه واردات ماشین های صنعتی از چین بسیاری از کشورهای مشابه دیگر کمتر می باشد پس از تاجران می‌توانند با قیمت بسیار پایین و مقرون به صرفه واردات محصولات را سالیانه به طور کامل انجام دهند

هزینه های واردات از کشور چین به ایران شامل چه هزینه هایی هستند؟

در مواقعی که شما هزینه هایی برای واردات دستگاه نو و دست دوم از چین پرداخت میکنید بستگی به موارد زیادی اما این هزینه‌ها به طور کلی شامل قیمت کالای خریداری شده در کشور چه ما کشور مبدا از هزینه‌هایی که برای بازرسی کالا پرداخت می‌شود هزینه‌های مربوط به گمرک ثبت سفارشات انواع ارزها هزینه‌های مربوط به حمل و نقل از هزینه‌های مربوط به انبارداری هزینه‌های مربوط به ترخیص کالا و همچنین هزینه‌های مخصوص بیمه‌ای که شما از بیمه بار استفاده میکنید دقیقاً بار های تولید شده خود را بیمه می کنید تا اگر در هنگام حمل و نقل یا وارد کردن به کشور آسیب به آن ها وارد شد بیمه بتواند تا حدی از خسارات شما را جبران نماید بعضی از زمان ها برخی از این هزینه ها مشهور و تخفیف و بعضی از آنها محافل معاف خواهند شد که می تواند هزینه نهایی شما را بسیار زیاد تحت تاثیر قرار دهند در این صورت نوع کالاهایی که می‌تواند در ردیف کالاهای تخفیف قرار بگیرد بسیار زیاد است..

واردات جزئی از چین شامل چه محصولات و کالاهایی می باشد؟

امروزه با نگاهی به محصولات مختلف در خواهید یافت که بخش عظیمی از این محصولات کالاهای مورد نیاز انواع کارخانجات و صنایع عمده به حساب می آید اما برخی از صنایع عمده کشور ما نیازمند محصولات جزئی می باشد. در زمانی که تاجران اقدام به محصول واردات محصولات جزئی می کنند در واقع بخش عظیمی از نیازهای کشور ما را رفع می نمایند و پس از آن می‌توانند تولید کننده های داخلی محصولات مشابه و بسیار زیادی را تولید نمایند تجاران در واقع فعالان اقتصادی به حساب می‌آید به منظور پوشش دهی ی خاص کشور کارهای مختلفی را انجام می‌دهند. اما برخی از این محصولات جزئی عبارت است از موبایل و لوازم جانبی کامپیوتر ها قطعات لوازم پلاستیکی وسایل مورد نیاز برای خیاطی لوازم خانگی انواع وسایل روشنایی و لامپ نوازان جانبی اتومبیل پارچه و انواع مختلف و پیچ و مهره که هر کدام از آنها می‌تواند نیاز هر کدام از خانه‌ها یا کارخانه‌های تولید در داخل کشور باشد که امروزه بسیاری از تجارت اقدام به واردات و جزئی محصولات به ایران کردند و سعی دارند این روش را بسیار گسترش دهند تا بتوانند بسیاری از نیازهای بازار امروزی را حل نمایند.

اما در آخر شما باید بدانید که اقدام به وارد کردن محصولات مختلف به ایران کار بسیار آسانی نیست و شما باید تجربه‌های بسیار خاصی در این را بدست آورد و به غیر از آن شما می توانید با شرکت واردات و صادرات علی والا همکاری نماید تا بتواند از تجربه‌های آن ها بسیار استفاده نمایید. بهتر نوع واردات در جهان واردات دستگاه نو و دست دوم از چین به حساب می ایند که بسیاری از کشورها به غیر از کشور ایران در حال دریافت انواع محصولات دستگاهی از کشور چین می باشد که شما میتوانید به غیر از واردات دستگاه های نو و دست دوم از چین دستگاه‌های و قطعات جزئی را نیز به کشور وارد نمایید و این محصول را به صورت عمده در بازارهای ایرانی به فروش برسانید...