همکار شما در واردات و خرید کالا از چين 

همکار شما در واردات و خرید کالا از چين 

فهرست سایت

اخبار روز کشور چین

15 Feb 2020

کاهش 11 روزه نرخ رشد آمار موارد ابتلا به کروناویروس در خارج از استان هوبی

در 24 ساعت 14 فوریه، در سراسر چین(31 استان) 2641 مورد جدید ابتلا به کروناویروس و 143 مورد مرگ جدید ناشی از ابتلا به آن گزارش شده است.

همین روز نیز 1373 مورد ترخیص از بیمارستان پس از درمان موفق و 30081 مورد اتمام قرنطینه گزارش شده است.


تا این روز نیز نرخ رشد آمار موارد ابتلا به کروناویروس در خارج از استان «هوبی» برای 11 روز متوالی رو به کاهش گذاشته است.


تا این روز آمار موارد تایید شده ابتلا به کروناویروس در سراسر چین 56873 مورد، موارد ترخیص از بیمارستان 8096 و موارد مرگ ناشی از ابتلا به این بیماری 1523 مورد اعلام شده است.

15 Feb 2020

بر اساس داده های منتشر شده، با تلاش سخت دولت و مردم چین، وضعیت شیوع کروناویروس جدید در این کشور بهبود یافته و کارهای پیشگیری و مهار این ویروس به دستاوردهایی رسیده است. یکی از علل کلیدی دستیابی چین به این دستاوردها، شفافیت و علنی بودن در اطلاع رسانی است.

طبیعیست که به دنبال شیوع ویروس کرونا، مردم نگران باشند. اما با اطلاع رسانی علنی و شفاف، نه تنها مردم می توانند بهتر اطلاعات مربوط را به دست آورده و به حفاظت و مراقبت خود بپردازند، بلکه شایعات و دروغ ها نیز علنی می شود.

چین به موقع اطلاعات مربوط را به سازمان بهداشت جهانی، کشورها و مناطق هنگ کنگ، ماکائو و تایوان گزارش کرده و به اشتراک گذاشته است. این در حالیست که دولت مرکزی چین بیش از 25 نشست خبری و مناطق سراسر چین نیز نشست های خبری در باره وضعیت شیوع بیماری برپا کرده اند.

مدیر کل سازمان بهداشت جهانی اخیرا اعلام کرد: چین با سرعت رکورد دار، ژن ویروس کرونای جدید را تشخیص داده و با سازمان به اشتراک گذاشته است. این عملکرد برای تحقیقات و تولید دستگاه شناسایی این ویروس و کشف مبتلایان در دیگر کشورها بسیار کمک کرده است.
14 Feb 2020

بنا به آمار منتشر شده در پایگاه اینترنتی انجمن سراسری صلیب سرخ چین، تا ساعت 17 روز 12 فوریه سال 2020، این انجمن و بنیاد صلیب سرخ چین کمکهای جنسی و نقدی اهدایی از محافل مختلف جامعه برای مهار کروناویروس به ارزش 1 میلیارد و 13 میلیون و 732 هزار یوان دریافت کرده اند. 799 میلیون و 656 هزار یوان از این کمکها به صورت نقدی بوده و به ارزش 214 میلیون و 76 هزار یوان کمک جنسی دریافت شده است. کمکهای نقدی و جنسی اهدا شده با توجه به نیازهای پیشگیری و مهار بیماری کروناویروس 2019 و تقاضای اهداکنندگان استفاده خواهد شد.

13 Feb 2020

به گزارش تلویزیون مرکزی چین در 24 بهمن/ دلو، 13 فوریه خبرنگاری از وو چیان سخنگوی وزارت دفاع چین پرسید: وزارت دادگستری آمریکا اخیراً اعلام کرد که علیه 4 تن از پرسنل ارتش آزادیبخش چین شکایت کرده و گفته است که آنها مظنون به حمله هکری به آژانس گزارش اعتبار آمریکا در سال 2017 بوده اند. نظر شما در این باره چیست؟


وو چیان، سخنگوی وزارت دفاع چین گفت: این اقدام آمریکا هیچ مبنای واقعی ندارد و رفتاری کاملاً از سر زورگویی و سلطه جویی قضاییست. چین قاطعانه با چنین اقداماتی مخالفت و به شدت محکوم می کند. باید یادآوری کرد که چین مدافع سرسخت امنیت بین المللی اینترنت است و دولت چین همواره با قاطعیت با فعالیتهای غیرقانونی اینترنتی مخالفت و مبارزه کرده و ارتش چین هرگز دست به سرقت اطلاعات اینترنتی نزده یا در آن مشارکت نکرده است.


مدتهای طولانیست كه آمریکا با نقض قوانین بین المللی و هنجارهای اساسی روابط بین الملل به سرقت، نظارت و کنترل گسترده، سازمان یافته و بدون استثناء دولتها، شركتها و افراد خارجی می پردازد. شواهد این اقدامات استوار و همه جهان با آنها آشناست. از ویکی لیکس گرفته تا ادوارد اسنودن؛ آمریکا هنوز توضیحی به جامعه جهانی نداده است. در مورد امنیت اینترنت، آمریکا به طرز عریانی معیار دوگانه، سیاست یک بام و دو هوا و رفتار بسیار ریاکارانه ای در پیش گرفته است. ما از آمریکا می خواهیم فوراً اشتباهات خود را اصلاح کند و شکایت خود را پس بگیرد تا آسیبی به روابط این کشور با چین و ارتشش با ارتش چین وارد نشود.

13 Feb 2020

در نشست اعضای دائمی دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین که چهارشنبه 23 بهمن/ دلو، 12 فوریه برگزار شد، اشاره شد: همزمان با تقویت پیشگیری و مهار شیوع بیماری ناشی از کروناویروس جدید، چین از ازسرگیری فعالیت تولیدی مؤسسات دارای سرمایه خارجی پشتیبانی می کند و با افزایش پشتیبانی بازرگانی برای جلب سرمایه، از نقش بیمه اعتباری برای صادرات به طور کامل استفاده خواهد کرد و با حضور فعال در هماهنگی و همکاری بین المللی، باید فضای بین المللی مطلوبی برای تجارت خارجی ایجاد شود.

در این نشست همچنین مطرح شد که باید پروژه های بزرگ سرمایه گذاری خارجی به اجرا و انجام برسد و با عملی کردن مطلوب قوانین و مقررات ذیربط سرمایه گذاری در تجارت خارجی و بهبود شرایط برای سرمایه گذاری خارجی، از منافع مشروع این سرمایه ها حمایت شود.

علاوه بر این در نشست فوق به گسترش تقاضای داخلی اشاره و مطرح شد که باید با تمرکز بر حوزه های مهم، بهسازی صدور اوراق بهادار از سوی دولت شهرهای محلی، انجام سرمایه گذاری بسزا در قالب بودجه دولت مرکزی و انگیزه دادن به سرمایه گذاری عموم مردم، ساخت و ساز رشته پروژه های بزرگ و مهم سرعت یابد. باید از طریق ارتقاء کیفیت و گسترش ظرفیت مصرف خدمات، مصرف کالاهای فیزیکی گسترش یابد و نیروی بالقوه مصرف نوظهور با سرعت بیشتری آزاد شود.
12 Feb 2020

جونگ نان شان، عضو فرهنگستان مهندسی چین و کارشناس بیماریهای تنفسی روز سه شنبه 22 بهمن/ دلو، 11 فوریه در گفتگو با رویترز اظهار نظر کرد که تعداد مبتلایان جدید به کروناویروس جدید در بعضی مناطق کاهش یافته و امید است که شیوع این بیماری کندتر شود. بر اساس پیش بینی وی اوج شیوع در اواسط و پایان فوریه به وقوع می پیوندد و قبل از ماه آوریل (اواسط فروردین) پایان می یابد.


وی گفت: این پیش بینی بر اساس الگوی ریاضی، وضعیت شیوع بیماری و تدابیر دولت در شرایط کنونیست.


اما وی گفت که در حال حاضر مردم آشنایی زیادی درباره کروناویروس جدید ندارند. ما هنوز نمی دانیم چرا این ویروس چنین واگیری شدیدی دارد. این بزرگترین مشکل است.


این کارشناس چینی گفت که تدابیر کنونی دولت چین قویتر از تدابیر زمان شیوع سارس برای نمونه از لحاظ شفافیت آنها و همکاری با سازمان جهانی بهداشت است. وی دولت را به به کارگیری تدابیر بیشتر از جمله ممنوعیت داد و ستد حیوانات وحشی، همکاری جهانی بیشتر در زمینه فناوری بهداشتی، ارتقای توانایی مرکز مهار بیماری و ایجاد نظام جهانی هشدار زودهنگام درباره بیماریهای واگیر بالقوه دعوت کرد.

12 Feb 2020

آئودری آزوله دبیر کل یونسکو در مقر این سازمان در آدیس بابا به خبرنگار رادیو و تلویزیون مرکزی چین گفت: ویروسها تابعیت هیچ کشوری را ندارند و شیوع اینگونه بیماریها ممکن است در هر جای جهان رخ بدهد. وی ضمن ابراز همدردی نسبت به رنجهای ناشی از شیوع ویروس کرونای جدید برای مردم چین، رضایت خود از همکاریهای جهانی شکلگرفته برای یافتن روش مقابله با این ویروس را اعلام کرد.

11 Feb 2020

موسسات چینی برای مبارزه با چالش ها و دستیابی به توسعه پایدار آماده هستند

از دو روز گذشته، موسسات چینی در اوج ازسرگیری روال عادی فعالیت ها و تولید قرار گرفته اند. سامانه پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر ناشی از کروناویروس جدید وابسته به شورای دولتی چین با صدور اطلاعیه ای ویژه تاکید کرد، با تقویت کارهای پیشگیری و کنترل علمی شیوع بیماری، به از سرگیری فعالیت ها و تولیدات عادی موسسات کمک می شود. تحت شرایط کنونی، موسسات چینی با برطرف کردن مشکلات موجود و کاوش در نقاط رشد نوظهور به گسترش فضای توسعه جدید می پردازند.


موسسات، بخشی مهم اقتصادند و فعالیت و نشاط آن ها معیار رونق اقتصادیست. چگونگی کاهش تاثیرات منفی ناشی از شیوع بیماری بر موسسات به مساله اصلی و مهم کنونی اقتصاد چین تبدیل شده است. موسسات مختلف چین باید در حین پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر، در حد امکان با استفاده از برتری های موجود به از سرگیری روال عادی تولید و فعالیت پرداخته و توانمندی قویشان را در خودساختگی نشان دهند. در عین حال، دولت چین نیز از فضای کافی برای سیاست های کنترل کلان استفاده می کند تا از شرکت های مختلف برای از سرگیری کار و روال عادی تولید پشتیبانی کند.


البته، در شرایط شیوع بیماری، موسسات چینی به کمک ذخایر اقتصادی مطلوب قادرند به توسعه خود ادامه دهند. در حال حاضر، بیشتر شخصیت های اقتصادی داخلی و خارجی بر این باور هستند، با آن که شیوع بیماری ناشی از کروناویروس جدید تاثیراتی بر اقتصاد چین گذاشته، اما این تاثیرات موقتی است و وضعیت اساسی رشد با کیفیت بالا و گرایش توسعه روبه مطلوب اقتصاد چین در درازمدت تغییر نمی کند. چین دارای بازار بزرگ با تعداد یک میلیارد و 400 میلیون نفر، کامل ترین زنجیره عرضه صنعتی، زیرساخت های کامل و استعدادهای فناوری گوناگون است و همه این ها یک پشتیبانی محکم برای دستیابی به توسعه اقتصادی و پایه کافی برای توسعه موسسات به شمار می رود.


موسسات چین همواره در جریان برطرف کردن مشکلات مختلف، توسعه یافته اند، این بار هم چنین خواهد بود. با ابتکار به توان خودساختگی و بر اساس کمک های در حد امکان دولت و پیشتیبانی محکم اقتصاد، موسسات چینی توانایی کامل برای حل مشکلات موجود و دستیابی به توسعه جدید دارند تا همچنان به رشد اقتصاد ملی بیفزایند.

11 Feb 2020

شرکتهای پست و پیک چین بیش از 10 هزار تن کالای بهداشتی ارسال کرده اند

خبرنگار از اداره ملی پست چین کسب اطلاع کرد که تا 19 بهمن/ دلو، 8 فوریه، شرکتهای پست و شرکتهای پیک چین 10 هزار 552 تن کالای پیشگیری و مهار کروناویروس جدید از جمله دهانبند بهداشتی، لباس محافظ، عینک محافظ، دارو، مایع ضد عفونی، کالاهای آزمایش ویروس، تجهیزات پزشکی و سایر موارد جمعاً در قالب 47 میلیون و 510 هزار بسته ارسال و منتقل کرده اند. برای این خدمات 3331 خودرو و 120 پرواز به کار گرفته شده که به طور مؤثری از تنگنای ارسال این کالاها کاسته است.


از زمان شیوع کروناویروس جدید، اداره ملی پست شرکتهای پیک و ترابری و تأمین را برای باز کردن دو کانال داخلی و خارجی برای تأمین کالاهای ضروری برای مبارزه با کروناویروس جدید و در عین حال شرکتهایی را برای افزایش نیروی انسانی، منابع مادی و منابع مختلف حمل و نقل سازماندهی کرده است. از کارمندان دعوت شده است ضمن رعایت و محافظت از سلامتی خود سر کارهای خود برگردند و ظرفیت حمل و نقل به مناطق كلیدی مانند وو هان را افزایش دهند.


بر اساس این اطلاعیه، شرکتهای بزرگ تحویل سریع داخلی یکی پس از دیگری فعالیت عادی خود را از 21 بهمن/ دلو، 10 فوریه از سر گرفته اند.

11 Feb 2020

پیش به سوی وو هان! نیرومندترین پشتیبانی در راه است.

روز یکشنبه 20 بهمن/ دلو، 9 فوریه چند تیم پزشکی متشکل از حدود 6 هزار نفر سوار بر 41 فروند هواپیمای چارتر وارد شهر وو هان شد. در این روز از زمان شیوع کروناویروس بیشترین تیم پزشکی در یک روز وارد شهر وو هان می شود.

آنها از استانها و شهرهایی مانند لیائو نینگ، شانگهای، تیان جین، هه بی، شان شی، جیانگ سو، جه جیانگ، گوانگ دونگ، سی چوان، شان دونگ، هه نان و فو جیان هستند و در چهارچوب یک استان برای یک شهر، از 16 شهر استان هو بی در پیشگیری و مهار کروناویروس حمایت خواهند کرد.

از ساعت 01:50 تا 23:50 روز یکشنبه پزشکان و پرستاران مناطق مختلف چین و محموله های کمکی از مناطق مختلف جهان به وزن 328.1 تن یکی پس از دیگری برای حمایت از شهر وو هان وارد این شهر می شوند.

11 Feb 2020

افزایش درصد درمان مبتلایان به کروناویروس جدید در شهر وو هان و سراسر چین
سازوکار پیشگیری و مهار که شورای دولتی چین به اجرا گذاشته بعد از ظهر دوشنبه 21 بهمن/ دلو، 10 فوریه در نشستی مطبوعاتی اعلام کرد که نسبت درمان در شهر وو هان، استان هو بِی و سراسر چین به طور چشمگیری افزایش یافته و از این میان نسبت درمان در سراسر کشور به 8.2 و نسبت درمان در استان هو بِی به 6.1 و نسبت درمان در شهر وو هان به 6.2 درصد رسیده است. این رقم در ماه ژانویه به ترتیب 1.3، 1.7 و 2.6 درصد بود. این نشان می دهد که معاینات و معالجات پزشکی در مناطق مختلف چین در مرحله اولیه مؤثر بوده است. در این ضمن، به دنبال افزایش کمکهای مناطق مختلف به استان هو بِی و افزایش تختهای بیمارستانی، توان استان هو بِی و شهر وو هان برای بستری کردن و معالجه بیماران به طور چشمگیری ارتقاء یافته است.
11 Feb 2020

وزارت خارجه چین: اقدامات مؤثر چین با حس مسؤولیت شناسی برای مردم چین و سراسر جهان در پیش گرفته شد

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز، دوشنبه، 21 بهمن/ دلو، 10 فوریه در کنفرانس مطبوعاتی اینترنتی اظهار کرد: اقدامات مؤثر چین برای مبارزه با کروناویروس جدید با حس مسؤوولیت شناسی برای مردم چین و سراسر جهان در پیش گرفته شد. وی گفت: جامعه جهانی باید با حفظ همکاری و همبستگی نیرومند از وارد کردن «اتهامات» درباره مبارزه با شیوع بیماری پرهیز کند.

اخیرا مقامات بلندپایه بسیاری از کشورهای جهان در تماس با وانگ یی عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین از تلاش و اقدامات اتخاذ شده از چین برای مبارزه با کروناویروس جدید حمایت و از آن قدردانی کردند. مقامات برخی از این کشورها براین باورند که اگر این بیماری در جایی غیر از چین به وقوع می پیوست، پیشگیری و مهار جدی آن در این حد مؤثر نمی بود. اما همچنان اظهاراتی تردیدآمیز و چین هراسانه از این قبیل که «آیا چین قادر به مهار این بیماری و جلوگیری از سرایت آن به کشورهای دیگر می باشد یا نه» نیز به گوش می رسد.

گنگ شوان سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به این اظهارات امروز گفت که کروناویروس جدید چالشی مشترک برای تمام بشریت است و به رؤیارویی مشترک همه جهانیان نیاز دارد. اقدامات چین برای مبارزه با کروناویروس جدید با حس مسؤوولیت شناسی برای مردم چین و سراسر جهان در پیش گرفته شده و چین در جریان این مبارزه با «سرعتی چینی» زمان پرارزش برای جلوگیری از همه گیری و سرایت این بیماری در جهان را حفظ کرد، با «نیرویی چینی» خط دفاعی محکمی برای گسترش این بیماری ایجاد کرد و با «اقدامی چینی» الگوی جدیدی در امور پیشگیری و مهار شیوع بیماری در جهان ثبت و ضبط کرد.

11 Feb 2020

چین: تا کنون 27 خارجی در چین به کروناویروس جدید مبتلاء شده اند

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه 21 بهمن/ دلو، 10 فوریه در پاسخ به سؤالات آنلاین، با کسب اطلاع از ادارات مربوطه، تا ساعت هشت روز دوشنبه، مبئلاء 27 نفر از خارجی ها در چین به کروناویروس جدید در چین تایید شده اند و از این میان، 3 نفر بیمارستان را ترک کردند، 2 نفر کشته و دو نفر دیگر در حالت قرنطینه در حال درمان است.


گنگ شوانگ در پاسخ به سؤال خبرنگار درباره جان باختن یک چینی آمریکایی به دلیل مبئلاء به کروناویروس جدید در شهر ووهان گفت: در زمانی که این چینی آمریکایی در شهر ووهان مورد درمان قرار می گرفت، چین با وابستگانش در تماس بود. این بیمار تحت درمان خوب قرار گرفت. چین نسبت به مرگ او ابراز تسلیت کرد و از طریق دیپلماتیک وضعیت مربوطه را به اطلاع آمریکا رسانده و نیز مایل است به آمریکا و وابستگانش در حل و فصل کارهای مربوطه پس از مرگ او کمک کند.


گنگ شوانگ اظهار داشت، چین به دفاع از امنیت جانی اتباع کشورهای مختلف در استان هوبی اهمیت می دهد و فعالانه با در پیش گرفتن تدابیر مثبت، درخواست های منطقی آنان را حل کرده است. مدیر کل سازمان بهداشت جهانی نیز بارها تاکید کرده است که پیشنهاد نمی دهیم اتباع خود را از چین خارج کنند. بهترین روش برای مقابله با کروناویروس جدید، باقی ماندن در محل خود و انجام مطلوب پیشگیری است. ما امیدوارم پیشنهاد حرفه ای سازمان بهداشت جهانی مورد احترام قرار گیرد.ولی برای کشورهایی که می خواهند اتباع خود را از چین خارج کنند، ما بر اساس قواعد بین المللی و با توجه به مقررات قرنطینه چین، کمک ها و تسهیلات لازم را در اختیار انان قرار می دهیم.

10 Feb 2020

تایید ابتلای 3062 شهروند دیگر سرزمین اصلی چین به ویروس کرونای جدید در روز یکشنبه (20/11/98)

براساس آخرین آمار از نخستین ساعت بامداد تا ساعت 24 روز یکشنبه 20 بهمن / 9 فوریه به وقت پکن، ابتلای 3062 مورد جدید به ویروس کرونای جدید در خاک اصلی چین تأیید شد، در عین حال در همین روز 97 بیمار جان خود را از دست دادند و 632 نفر پس از درمان از بیمارستان مرخص شدند. به این ترتیب، تعداد کل موارد ابتلا به ویروس کرونای جدید در چین به 40 هزار و 171 نفر رسیده که از آن میان 908 نفر جان خود را از دست دادهاند و 3281 نفر نیز درمان و از بیمارستان مرخص شده‌اند.


علاوه بر این، 64 مورد جدید ابتلا به ویروس منطقه هنگ کنگ (36 نفر)، ماکائو (10 نفر) و تایوان (18 نفر) چین گزارش شده و یکی از بیماران هنگ کنگی نیز جان خود را از دست داده است.

1 - 2 - 3 - 4 - 5