همکار شما در واردات و خرید کالا از چين 

همکار شما در واردات و خرید کالا از چين 

فهرست سایت

اخبار روز کشور چین

17 Dec 2020

تشدید ابتلا به کرونا در آمریکا/ نیویورک بار دیگر قرنطینه می شود

تشدید ابتلا به کرونا در آمریکا/ نیویورک بار دیگر قرنطینه می شود

بر اساس داده های منتشر شده دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا، تا کنون شمار مبتلایان کرونا در آمریکا به بیش از 16 میلیون و 955 هزار نفر و موارد فوتی نیز به بیش از 307 هزار نفر رسیده است. 

ایالت نیویورک آمریکا در یک هفته گذشته شاهد رشد 10 هزار مورد ابتلا به کرونا در روز بوده است. رییس این ایالت هشدار داد که اگر گرایش رشد موارد نتواند به طور موثر مهار شود، این ایالت مجبور است در ماه ژانویه سال آینده بار دیگر قرنطینه شده و کسب و کارهای غیر ضروری متوقف گردد.

آنتونیو فائوچی کارشناس ارشد بیماری های عفونی آمریکا اعلام کرد که اگر 75 تا 85 درصد مردم آمریکا واکسن کرونا بزنند، آمریکا به احتمال در اواسط فصل پاییز سال آینده به زندگی عادی برمی گردد.

به گزارش رسانه های آمریکا، جو بایدن رییس جمهور منتخب آمریکا به احتمال در هفته آینده و مایک پنس معاون رییس جمهور آمریکا و همسرش قرار است در تاریخ 18 دسامبر در کاخ سفید واکسن بزنند.
16 Dec 2020
آموزش زبان چینی
آموزش زبان چینی

زبان چینی در نظام آموزشی ۷۰ کشور تدریس می شود

زبان چینی در نظام آموزشی ۷۰ کشور تدریس می شود

معاون وزیر آموزش و پرورش چین گفت که زبان چینی در سیستم های آموزش ملی بیش از ۷۰ کشور جهان گنجانده شده و در حال تدریس است.
"تیان شوجون" روز سه شنبه در آیین افتتاحیه رویدادی که به منظور ارتقا آموزش بین المللی زبان چینی در پکن برگزار شد، گفت: اکنون بیش از چهار هزار دانشگاه در خارج از کشور دوره های زبان چینی را ارائه می دهند و حدود ۲۵ میلیون نفر نیز در خارج از چین در حال یادگیری زبان چینی هستند.
وی گفت که چین از شرکت ها و سازمان های اجتماعی برای مشارکت در توسعه و یادگیری آموزش زبان چینی استقبال می کند.
این مقام چینی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان اظهار کرد در حال حاضر فعالیت های مختلف آموزش زبان چینی در خارج از کشور با تمرکز بر معلمان و منابع آموزش زبان چینی به صورت آنلاین و آفلاین انجام می شود.
زبان چینی از خانواده زبان‌های نواخت‌بر و تحلیلی شرق آسیا است که شاخه زبان‌های چینی خانواده زبان‌های چینی - تبتی را می‌سازد زبان چینی زبان رسمی بیش از ۱.۴ میلیارد نفر است و نسبت به بقیه زبان ها، چینی بیشتر از هر زبان دیگری در دنیا صحبت می شود.
18 Mar 2020

آغاز آزمایش واکسن کرونا در چین

آغاز آزمایش بالینی واکسن ترکیبی کروناویروس 2019 در چین


در ساعت 20 و 18 دقیقه 16 مارس به وقت پکن، واکسن ترکیبی کروناویروس 2019 که گروه تحقیقاتی پروفسور چِن وِی در پژوهشکده علوم پزشکی فرهنگستان نظامی چین تولید کرده مجوز آزمایش بالینی را کسب کرد. 


گروه تحقیقاتی پروفسور چِن وی پس از رسیدن به وو هان در 26 ژانویه با استفاده از امکانات موسسات برتر محلی، بر اساس نتایج موفق واکسن ابولا و با غنیمت شمردن هر ثانیه، تحقیقات روی داروسازی، فارماکودینامیک، داروشناسی و سم شناسی درباره کروناویروس جدید را انجام داد و به سرعت طرح واکسن ترکیبی کروناویروس جدید را ارائه داد و کار تولید آن تحت معیارهای «مقررات مدیریت و نظارت بر کیفیت دارو» و همچنین ارزیابی ایمن و مؤثر بودن واکسنهای طرف ثالث و بررسی کیفی را انجام داد. در شامگاه 16 مارس واکسن کروناویروس جدید تولید گروه پروفسور چِن وِی از بررسی ثبت تحقیقات بالینی گذشت و مجوز آزمایش بالینی را کسب کرد. 


پروفسور چِن وِی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگاران رادیو و تلویزیون مرکزی چین توضیح داد: طبق معیارهای بین المللی و قوانین داخلی چین، امور آماده سازی اولیه برای تولید ایمن، مؤثر، با کیفیت تحت کنترل و گسترده واکسن کروناویروس جدید انجام شده است.

16 Mar 2020

مسافران وارد شده از خارج به خاک اصلی چین در هنگام ورود به پکن 14 روز قرنطینه می شوند

 

بعد از ظهر روز یک شنبه 15 مارس/ 25 اسفند، چن بی معاون دبیرکل شهرداری پکن در نشست خبری تدابیر پکنبرای پیشگیری از ورود افراد مبتلا به کروناویروس جدید را تشریح کرد.

وی گفت: به منظور پیشگیری موثر از ورود و سرایت کرونا، این شهر تدابیر شدیدتری در پیش خواهد گرفت، به نحوی که از همین روز تمامی پروازهای بین المللی از جمله پروازهایی از هنگ کنگ، ماکائو و تایوان در ناحیه ویژه T3-D فرودگاه شوئودو (پایتخت) فرود می آیند و همه مسافران وارد شده باید به طور جدی «فرم سلامت» را پرکرده و وضعیت خود را گزارش دهند.

این در حالیست که از ساعت 12 صبح روز دوشنبه 26 اسفند، تمامی افراد وارده شده از خارج در اماکن اختصاصی به مدت 14 روز قرنطینه خواهند شد. برخی افراد با بررسی و ارزیابی جدی می توانند در خانه خودشان قرنطینه شوند. هزینه قرنطینه با خود مسافران است.

1 Mar 2020

جدیدترین آمار بیماری کرونا در چین 

جدیدترین آمار بیماری کرونا در چین 

10 اسفند 427 مورد جدید از ابتلا به کرونا در سرزمین اصلی چین شناسایی شد

بر اساس آخرین گزارشهای کمیته ملی بهداشت و سلامت چین، از نخستین ساعت تا نیمه شب 10 اسفند/29 فوریه به وقت پکن، در مجموع573 مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در خاک اصلی چین شناسایی شد و در عین حال، 35 بیمار مبتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند و 132 نفر مشکوک به ابتلا به این بیماری نیز تحت نظر قرار گرفتند.


تا ساعت 24 روز  شنبه ، آخرین تعداد موارد ابتلا به کووید-19 در سرزمین اصلی چین به 79 هزار و824 نفر رسید و تعداد کل افراد مشکوک به داشتن این بیماری  851 نفر اعلام شد؛ در عین حال جمعاً 41 هزار و 625 بیمار پس از درمان از بیمارستان مرخص شدهاند و 2870 بیمار نیز جان خود را از دست دادهاند. 51 هزار و 856 نفر نیز به علت داشتن ارتباط نزدیک با موارد مبتلا به بیماری تحت نظارت پزشکی هستند.


تاکنون جمعا 144 مورد ابتلا به ویروس کرونای جدید در مناطق هنگ کنگ، ماکائو و تایوان چین شناسایی شده است.

29 Feb 2020

روشنگری درباره رفتار دولت چین با مسلمانان اویغور 

روشنگری درباره رفتار دولت چین با مسلمانان اویغور

جیانگ دوان، نماینده دائمی چین در دفتر سازمان ملل در ژنو سوئیس با حضور در شورای حقوق بشر سازمان ملل ادعاهای نادرست برخی از کشورها مانند استرالیا، انگلستان، بلژیک، ایسلند، لوکزامبورگ و بعضی از سازمان‎های غیر دولتی درباره شین جیانگ و هنگ کنگ چین را تکذیب کرد.

این مقام چینی گفت: مسئله شین جیانگ هیچ ربطی به حقوق بشر، مذهب و قومیت ندارد بلکه مسئله مبارزه با تروریسم و تجزیه‌طلبی است. منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ چین به منظور مبارزه با تروریسم و ریشه کن کردن افراطگرایی تدابیر گوناگون از جمله ایجاد مرکز آموزش های فنی و حرفه ای را در پیش گرفته که با دست آوردهای مثبت نیز همراه بوده است. در حال حاضر، بسیاری از کارآموزان این مرکز پس از پایان دوره‎های خود می‎توانند با کمک دولت مشغول به کار شوند و به جامعه بازگردند. چین از دیدار میشل باچلت کمیسیونر عالی رتبه امور حقوق بشر سازمان ملل از چین و شین جیانگ استقبال می کند. چین بارها از سفرای کشورهای اروپایی در چین برای دیدار از شین جیانگ دعوت کرده است اما آنها به دلایل مختلف این دعوت را رد کرده‎اند. این کشورها حاضر نیستند به شین جیانگ سفر کنند اما بارها در شورای حقوق بشر به خاطر وضعیت این منطقه از چین انتقاد کرده‎اند که شُبهۀ سیاسی بودن این انتقادات را برمی‎انگیزد.
وی درباره مسایل مربوط به هنگ کنگ نیز گفت: امور هنگ کنگ بخشی از امور داخلی چین است و هیچ نیروی خارجی اجازه دخالت در امور چین را ندارد. بعضی کشورها با نادیده گرفتن حمله آشوب‎گران به پلیس هنگ کنگ با استفاده از سلاح و تهدید افسران پلیس و خانواده آنها و افشای اطلاعات پلیس را نادیده می‎گیرند و در مقابل عملکرد حرفه‌ای، خویشتنداری و فداکاری پلیس هنگ کنگ را غیرمسئولانه ارزیابی می‌کنند که نشانگر معیار دوگانه آنها است.
29 Feb 2020

آمار آخرین مبتلایان بیماری کرونا در چین 

آخرین آمار مبتلایان بیماری کرونا در چین 

بر اساس آخرین گزارش کمیته ملی بهداشت و سلامت چین، از نخستین ساعت تا نیمه شب 9 اسفند/28 فوریه به وقت پکن، در مجموع 427 مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در خاک اصلی چین شناسایی شد و در عین حال، 47 بیمار مبتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند و 248 نفر مشکوک به ابتلا به این بیماری نیز تحت نظر قرار گرفتند.

تا ساعت 24 روز پنجشنبه 9 اسفند، آخرین تعداد موارد ابتلا به کووید-19 در سرزمین اصلی چین به 79 هزار و251 نفر رسید و تعداد کل افراد مشکوک به داشتن این بیماری 1 هزار و 418 نفر اعلام شد؛ در عین حال جمعاً 39 هزار و 2 بیمار پس از درمان از بیمارستان مرخص شده اند و 2835 بیمار نیز جان خود را از دست داده اند. 58 هزار و 233 نفر نیز به علت داشتن ارتباط نزدیک با موارد مبتلا به بیماری تحت نظارت پزشکی هستند.

تاکنون جمعا 138 مورد ابتلا به ویروس کرونای جدید در مناطق هنگ کنگ، ماکائو و تایوان چین شناسایی شده است.

28 Feb 2020

کرونا ویروس را بیشتر بشناسیم

کرونا ویروس را بیشتر بشناسیم


طبق گزارش ایرنا، افزایش تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا زنگ‌های خطر را در کشورهای مختلف و حتی در کشور ما به صدا درآورده است و از این‌رو شناخت و رعایت برخی نکات در مورد آن می‌تواند در پیشگیری موثر واقع شود.

بر اساس بروشورهای آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، «کرونا» خانواده بزرگی از ویروس‌هاست که هفتمین رده جدید آن در شهر «ووهان» چین پیدا شد؛ علایم ابتلا به این ویروس شامل تب، سرفه، کوتاهی تنفس، علایم گوارش و در موراد شدید، عفونت ریه ( پنومونی)، سندرم تنفسی حاد شدید و نارسایی کلیه است.

انتقال این ویروس به صورت فرد به فرد امکان‌پذیر و راه‌های احتمالی انتقال آن از طریق انتشار از راه هوا، تماس نزدیک با انسان مبتلا و دست زدن به وسایل آلوده میسر است.

بر اساس اطلاعات فعلی راه‌های انتقال کوروناویروس جدید همانند سایر کوروناویروس‌ها و ویروس آنفلوانزاست؛ یعنی از تماس دست آلوده به ترشحات تنفسی با چشم، بینی و دهان، از راه قطره‌های تنفسی (عطسه، سرفه و صحبت کردن چهره به چهره به مدت طولانی) است بنابراین شست‌وشوی مکرر دست‌ها بسیار توصیه می‌شود.

راه‌های پیشگیری چیست؟

راه‌های پیشگیری نیز توجه به مواردی ساده است که شامل شست‌وشوی کامل دست‌ها با آب و صابون به طور مداوم و در هر زمان، خودداری از دست دادن و روبوسی کردن با افراد دارای علایم تنفسی، پوشاندن دهان و بینی خود هنگام سرفه و عطسه با دستمال یا قسمت بالای آستین، رعایت فاصله حداقل یک و نیم متری از افراد بیمار، پرهیز از تماس دست‌آلوده به چشم، بینی و دهان خود، خودداری از رهاکردن دستمال کاغذی مصرف‌شده در محیط، مصرف نکردن مواد غذایی نیم‌پز و خودداری از تماس با حیوانات اهلی و وحشی است.

بعد از تمیز کردن و قطعه‌قطعه کردن مواد غذایی حیوانی خام اعم از گوشت و سایر محصولات مانند مرغ، ماهی، میگو، گوسفند و گاو، ظروف، تخته و چاقویی را که استفاده کرده‌اید، بلافاصله با آب و مواد شوینده بشویید و از تماس ظروف شسته نشده با مواد غذایی پخته اکیداً خودداری کنید.

«ویروس کورونا، عمدتاَ از راه دهان، بینی، چشم و گوش وارد بدن می‌شود بنابراین دست‌هایتان را قبل از شست‌وشوی کامل با آب و مایع دستشویی، به این چهار قسمت بدن نزنید».

«هر روز چندین بار دست‌هایتان را با آب ترجیحا گرم و مایع دستشویی و هر بار به مدت نیم دقیقه با دقت بشویید اگر مایع یا ژل ضدعفونی کننده هم بزنید، بهتر است».

«همراه‌ خود یک مایع ضدعفونی کننده کوچک داشته باشید تا در محیط‌های عمومی مانند مترو، اتوبوس، تاکسی، بانک، خیابان و غیره که دسترسی سریع به آب و مایع دستشویی ندارید، بعد از تماس با افراد و اشیاء، دست‌هایتان را ضدعفونی کنید».

«اگر نزدیک شما، کسی سرفه یا عطسه کرد، فوری دهان و بینی‌تان را ببندید و حتی‌المقدور چند متری از او دور شوید، چون یکی از راه‌های انتقال کرونا، تنفس است.

«اگر مسوول اشیائی هستید که دست‌های افراد مدام با آنها در تماس است، آنها را به کرات ضدعفونی کنید؛ مانند دستگیره‌های در، ستون‌های فلزی اتوبوس و مترو که افراد برای حفظ تعادل، آنها را می‌گیرند، پیشخوان بانک‌ها و ادارات، خودکارهای عمومی بانک‌ها، دکمه‌های آسانسور و خودپردازها، نازل بنزین، نرده‌های کنار پله ها و غیره».

«سعی کنید تا حد امکان به چنین اشیائی دست نزنید و اگر هم زدید - که اکثراً ناگزیر هستید - دست‌های خود را بشویید یا ضدعفونی کنید و قبل از شست‌وشو، به آن چهار قسمت بدن شامل دهان، بینی، گوش و چشم دست نزنید».

«دست دادن و روبوسی را به حداقل ممکن برسانید و بلافاصله بعد از ورود به خانه، دست‌های خود را بشویید و ضدعفونی کنید؛ این را از همه اعضای خانواده بخواهید، همچنین در محل کار نیز با همکاران چنین قراری بگذارید».

«سیستم ایمنی بدن‌تان را با خوردن ویتامین C، میوه‌ها، سبزیجات و داروهای تقویتی ارتقا دهید؛ خوردن روزانه یک لیوان «آب ولرم همراه با آب لیموی تازه ویک قاشق عسل طبیعی» توصیه می‌شود.

«میوه‌ها و سبزیجات را با آب و چند قطره مایع ظرفشویی بشویید و از آنجا که غذای آلوده از راه‌های انتقال کروناست؛ از خوردن غذا و مایعات در جاهای غیرمطمئن جدا خودداری کنید».

«غذاهایتان کاملا پخته شود، بنابراین از خوردن غذاهای نیم‌پز مانند تخم‌مرغ عسلی، استیک نیم‌پز یا آبدار خودداری کنید؛ تاکید می‌شود مرغ و گوشت قرمز و شیر را خوب بجوشانید و کامل بپزید».

«مسواک‌تان را مدام با مایع دستشویی بشویید و ضدعفونی کنید؛ تا حد امکان در خانه بمانید، اگر بیرون رفتید بکوشید به جاهای شلوغ نروید و مدام دست‌هایتان را ضدعفونی کنید».

آیا برای محافظت از خود به ماسک نیاز داریم؟

استفاده از ماسک به تنهایی باعث محافظت نمی‌شود بلکه باید حتما بهداشت دست و بهداشت تنفسی را رعایت کرد؛ استفاده از ماسک صرفا زمانی که «علایم تنفسی دارید»، «از فرد مبتلا به این بیماری مراقبت می‌کنید» و زمانی که «مبتلا به این بیماری هستید»، توصیه می‌شود.

هنگام تماس با حیوانات، دام، طیور و محصولات آن‌ها نیز از دستکش و ماسک استفاده کرده و بعد از تماسِ بدون دستکش، حتماً دست‌های خود را با آب و صابون بشویید.

ویروس برای چه مدتی بر روی سطوح زنده می‌ماند؟

هنوز مشخص نیست که ویروس کورونا چه مدت بر روی سطوح زنده می‌ماند؛ مطالعات فعلی نشان می‌دهد که برای چندین ساعت این ویروس بر روی سطوح زنده می‌ماند و مواد شست‌وشودهنده مثل وایتکس می‌تواند ویروس را از روی سطوح از بین ببرد.

آیا دارویی برای پیشگیری یا درمان این بیماری وجود دارد؟

تاکنون واکسن یا داروی ضد آن برای درمان این دسته از ویروس‌ها یافت نشده است ولی اگر می‌خواهید خودتان را از این بیماری محافظت کنید باید به اصول بهداشت تنفسی و بهداشت دست و عدم تماس نزدیک با فرد بیمار پایبند باشید.

توصیه‌های بهداشتی جهت پیشگیری از ابتلا در مساجد و تکایا چیست؟

«تمامی نمازگزاران و علاقه‌مندان به شرکت در مراسم باید از چادر، عبا، جانماز و سجاده شخصی استفاده کنند یا حداقل یک پارچه تمیز به جای سجاده با خود به همراه داشته باشند و از این وسایل به طور مشترک استفاده نکنند».

«احتیاط‌های روزانه از قبیل شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون مایع، استفاده از دستمال کاغذی هنگام عطسه و سرفه و غیره را رعایت کنید».

«هنگام سالم و احوالپرسی از دست دادن و انداختن دستمال کاغذی در محوطه مسجد خودداری کنید و آنها را در سطل‌های زباله دردار مجهز به کیسه زباله بیاندازید».

«جهت پذیرایی از شرکت‌کنندگان در مساجد و مجالس از لیوان و ظروف یکبار مصرف استفاده کنند».

«در زمان تجمع برای نماز جماعت به منظور ادای فریضه هر ۲۰ دقیقه حداقل به مدت ۵ دقیقه پنجره‌ها را جهت تهویه هوا باز نگه دارند».

توصیه‌های بهداشتی برای اماکن عمومی چیست؟

«نصب تابلوهای آموزشی پیشگیری از انتقال بیماری‌های تنفسی به تعداد کافی در محل از جمله دستورالعمل شستن دست‌ها برای پیشگیری از انتقال بیماری‌های تنفسی به تعداد کافی در محل سرویس‌های بهداشتی ضروری است».

«وجود مواد شوینده، گندزدا، امکانات و تجهیزات نظافت به مقدار کافی و لازم در محل و استفاده از هواکش و سیستم تهویه مناسب در سرویس‌های بهداشتی هم الزامی است».

«ممانعت از ادامه فعالیت پرسنل بیمار و مشکوک به بیماری‌های تنفسی و استفاده از پرسنل مخصوص به عنوان مسوول نظافت و استفاده از ماسک، دستکش، چکمه و لباس کار در هنگام نظافت از توصیه‌های بهداشتی است».

«نظافت و گندزدایی دستگیره‌های در، نرده پله‌ها و سرویس‌های بهداشتی به صورت مستمر و سایر سطوح مانند کف اتاق‌ها، راهروها، سالن آمفی تئاتر و ... به صورت روزانه ضروری است».

«جداسازی سطل، دستمال‌ها، وسایل نظافت و گندزدایی سرویس‌های بهداشتی از وسایل مکان‌های دیگر از جمله آبخوری از توصیه‌های مهم بهداشتی برای اماکن عمومی است».

«جمع‌آوری دستمال کاغذی‌های استفاده شده و همچنین وسایل یک بار مصرف نظافت در کیسه‌های پلاستیکی محکم و سطل‌های دردار پدالی و دفع آنها در آخر نوبت کاری توسط مسوول نظافت همان شیفت ضروری است».

«وجود سیستم لوله‌کشی صابون مایع یا حداقل ظرف همراه با مایع دستشویی در محل سرویس‌های بهداشتی و آموزش نحوه شستن دست‌ها برای پیشگیری از انتقال ویروس به پرسنل آشپزخانه و سایر پرسنل توصیه می‌شود.

«سرو نمک، فلفل، سماق و آب خوردن در بوفه، آبدارخانه یا آشپزخانه و سالن پذیرایی در بسته‌بندی‌های یکبار مصرف یا در غیر این صورت گندزدایی مناسب ظروف حاوی آنها الزامی است».

علایم عمده بیماری کرونا ویروس چیست؟

علائم عمده این بیماری شامل تب، سرفه، گلودرد و تنگی نفس است که در اغلب موارد به شکل یک بیماری تنفسی خفیف شبهِ آنفلوانزا تظاهر می‌یابد اما در گروهی از مبتلایان ممکن است به بیماری شدید تنفسیِ تب‌دار تبدیل‌شده و باعث بستری شدن بیمار شود. در موارد اندکی نیز مرگ در اثر این بیماری گزارش‌شده است.

در صورت ابتلا به بیماری تنفسی چه کنیم؟

در صورتی که ابتلا به بیماری تنفسی مانند تب، سرفه یا تنفس مشکل داشتید باید سریعا به پزشک مراجعه کنید و در صورتی‌ که اخیراً مسافرتی به خارج از کشور به‌ ویژه کشور چین داشته‌اید، حتماً ذکر کنید.

استفاده از ماسک معمولی، حفظ فاصله حداقل یک متری با سایرین، پرهیز از در آغوش گرفتن، دست دادن و بوسیدن دیگران، پرهیز از حضور در اجتماعات و ملاقات با دیگران، پوشاندن دهان موقع عطسه و سرفه با دستمال یا قسمت بالای آستین، انداختن دستمال‌های مصرف‌شده در یک کیسه نایلونی و گره زدن درِ آن و شست و شوی مکرر دست‌ها با آب و صابون، به‌ویژه بعد از عطسه و سرفه یا تماس با فرد بیمار از دیگر توصیه‌هاست.

روند درمان بیماری چگونه است؟

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی می‌گوید: بیماران حاد تنفسی به طور معمول پس از بیماری باید به پزشک مراجعه کنند؛ اگر پزشک عمومی علایم مشکوکی در بیمار مشاهده کند، وی را به پزشک متخصص معرفی خواهد کرد.

دکتر رسول انتظارمهدی ادامه داد: پزشک متخصص در ابتدا رادیوگرافی سینه از بیمار را مورد بررسی قرار می‌دهد و به یکی از دو مورد آنفلوآنزا یا کرونا می‌رسد و در مورد بستری شدن بیمار تصمیم می‌گیرد.

«پس از این مرحله یک پزشک متخصص که برای این منظور به سایر پزشکان معرفی شده‌است، وارد روند درمانی شده و با نظر ایشان نمونه‌گیری انجام و به آزمایشگاه کرونا ارسال می‌شود».

وی مردم را به آرامش دعوت کرد و اظهار داشت: تنها گروه‌های حساس جامعه با مبتلا به این بیماری دچار فرم شدید بیماری می‌شوند و به بستری شدن نیاز دارند.

وی ادامه داد: مردم اگر دچار بیماری حاد تنفسی شدند، نباید زیاد در محیط بیرون قرار گیرند چون هم بیماری خودشان تشدید می‌شود و هم دیگران را نیز مبتلا می‌کنند.

ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته مصادف با آذر و دی‌ سال جاری در بازار غذاهای دریایی شهر «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می‌فروختند، نمایان شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور و چندین مورد در برخی کشورها به این بیماری مبتلا شده‌اند.

این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

28 Feb 2020

پهپاد اندازه گیرنده دمای بدن وابسته به اشعه مادون قرمز می تواند داده های دمای بدن ساکنان ساختمان ها را تا زمانی که بر فراز این ساختمان ها در پرواز است، جمع آوری کند. این پهپادها مورد استقبال بسیاری از شهروندان قرار گرفته است.
28 Feb 2020

کروناویروس، پاسخ به پرسشهای مکرر، نکات مهم(بخش پنجم)

دوستان گرامی سلام!

اینجانب دوست همیشگی شما مهری هستم.

در نبرد با کروناویروس ما چینیان همراه شما هستیم. ما سؤالات و موارد نگرانی کاربران را در اینترنت جمع کرده ایم و سعی می کنیم با استفاده از اسناد علمی و رسمی و تجربیات مردم چین به آنها جواب بدهیم. امیدوارم این جوابها و اطلاعات برای شما مفید باشد.


بعضی کاربران عزیز پرسیده اند: آیا ویروس روی پارچه و لباس قابل انتقال است؟


جواب این سؤال این است که امکانش کم است. به طور کلی زمان زنده ماندن ویروس روی پارچه و لباس بسیار کوتاه و کوتاهتر از زمان زنده ماندن آن در هوا و ذارت ریز آب دهان و بینی است. به طور کلی این نوع ویروس بیشتر روی اجسام صاف و بدون سوراخ باقی می ماند. به همین سبب لازم نیست زیاد نگران وجود ویروس روی پارچه و لباس باشیم. لازم به ذکر است که شستشوی دست همچنان بسیار مهم است. چون ویروس روی لباس و جاهای دیگر می تواند از طریق دست، هنگام مالیدن یا خاراندن چشم، بینی و خوردن غذا فرد را آلوده کند. به همین دلیل باید دستها را به خوبی و به روش درست بشوییم. همینطور بسیار ضروریست که دستهایمان را با آب جاری بشوییم. اگر ممکن است لباسها را بهتر است در جایی که هوا جریان داشته باشد، بگذاریم و آنها را ضدعفونی کنیم.

28 Feb 2020

هزینه مقابله با کروناویروس در چین چقدر و از کجا تأمین می شود؟


هزینه مقابله با کروناویروس در چین چقدر و از کجا تأمین می شود؟

کمکهای مالی در پیشگیری و مهار شیوع کروناویروس جدید در چین عامل مهمی برای پشتیبانی از پیروزی در این نبرد است. اما این پول از کجا آمده است؟

نخست: بودجه های اختصاصی دولتی در سطوح مختلف

در 23 ژانویه وزارت دارایی چین 1 میلیارد یوان (معادل بیش از 140 میلیون دلار) کمک هزینه برای پیشگیری و مهار کروناویروس جدید در اختیار استان هو بی قرار داد.

تا 14 فوریه، وزارت دارایی چین جمعا 25 میلیارد و 290 میلیون یوان و نهادهای دارایی مناطق مختلف 64 میلیارد و 860 میلیون یوان، یعنی جمعا بیش از 90 میلیارد یوان، کمک هزینه به این امر اختصاص دادند. با این مبلغ می توان 36 فروند هواپیمای مسافربری A380 خرید.

در این نبرد، صنعت بانکی نیز نقش مهمی ایفا کرده است. آمار انجمن صنایع بانکی چین نشان می دهد که تا ساعت 12 روز 20 فوریه، مبلغ پشتیبانی اعتباری نهادهای مالی صنایع بانکی چین برای پیشگیری و مهار کروناویروس جدید و ازسرگیری تولید شرکتها از 794 میلیارد یوان فراتر رفته است که بیشتر از درآمد دارایی شهر شانگهای چین در سال 2019 است.

همچنین صنایع بیمه تا 19 فوریه، 50 میلیون و 150 هزار یوان بیمه اختصاصی کروناویروس پرداخته است.

بازار سهام و بازار اوراق بهادار به طور مستقیم نقش جلب کننده سرمایه ایفا کرده است. بر اساس آمار تقریبی تا 20 فوریه، 32 مورد اوراق بهادار مربوط به پیشگیری و مهار کروناویروس جدید بیش از 20 میلیارد و 800 میلیون یوان سرمایه جلب کرده است.

در مقابل شیوع کروناویروس جدید، هدایا و اعانه های محافل مختلف جامعه بسیار دلگرم کننده است. رادیو و تلویزیون مرکزی چین در 20 فوریه طی برنامه ای عام المنفعه به مبلغ 3 میلیاد و 100 میلیون یوان به منظور کمک به اعضای خانواده های قربانیان مقابله با کروناویروس و کمک به آموزش و پرورش کودکان آنها آغاز کرد. همچنین رادیو و تلویزیون مرکزی چین منبع اعلانات و آگهی را به رایگان در اختیار موسسات تحت تاثیر منفی نسبتا شدید شیوع کروناویروس جدید می گذارد. به علاوه، این رسانه موسسات نامدار به اهدای محصولات و خریداری مایحتاج روزمره مورد نیاز استان هو بی به ویژه خریداری محصولات کشاورزی مناطق تحت پوشش برنامه فقرزدایی هدفمند تشویق می کند.

تا ساعت 17 روز 20 فوریه، انجمن خیریه چین 294 میلیون و 240 هزار یوان اعانه برای پیشگیری و مهار شیوع کروناویروس جدید دریافت کرده است.

کمکهای مردمی و شرکتهای غول تجاری چینی بیش از ۲۰۰ میلیون یوان بوده است

چین برای مقابله با شیوع کروناویروس جدید از کانالهای مختلفی پول دریافت کرده است که عمده آن را کمکهای دولتی شامل می شود. می توان گفت کمک هزینه دولتی اطمینان برای پیروزی چین در مقابله با کروناویروس جدید و دورنمای مطلوب توسعه اقتصاد را نشان می دهد و بازار سرمایه و اعانه جامعه نشانگر عزم محافل مختلف چین برای همبستگی و تلاش تا کسب پیروزی نهایی در مقابله با کروناویروس جدید است.

27 Feb 2020

پیشنهاد بروس آیلوارد، مشاور ارشد دبیرکل سازمان بهداشت جهانی به کشورهای درگیر بیماری کرونا 

بروس آیلوارد، مشاور ارشد دبیرکل سازمان بهداشت جهانی و رئیس خارجی گروه ائتلافی چین و سازمان بهداشت جهانی برای مبارزه با کروناویروس جدید در نشست خبری روز سه شنبه 25 فوریه 6 بهمن اعلام کرد که گروه ائتلافی روشهای شناسایی، تشخیص شیوع، ویژگی شیوع و شدت کروناویروس جدید و تدابیر دولت چین در مبارزه با کروناویروس جدید را مورد تحقیق و بررسی قرار داده و پیشنهاد میکند که همه کشورها پیگیری آگاهانه تدابیر لازم را در پیش گیرند. کشورهای جهان همچنین باید از طریق اشتراک و بهرهمندی مشترک از آخرین اطلاعات درباره کروناویروس به مقابله مشترک با این چالش بپردازند.


وی پس از نشست خبری در گفت و گوی اختصاصی با رادیو و تلویزیون مرکزی چین گفت: چین تدابیری بی سابقه را در مقابله با این رویداد که بهداشت عمومی مردم جهان را تهدید می کند در پیش گرفته و با توجه به شرایط موجود توانسته خطر آن را تعدیل کند و به دستآوردهای چشمگیر برسد. دیگر کشورها می توانند از این تجربیات چین استفاده کنند.

1 - 2 - 3 - 4 - 5