همکار شما در واردات و خرید کالا از چين 

همکار شما در واردات و خرید کالا از چين 

فهرست سایت

اخبار روز کشور چین

10 Feb 2020

هشدار دبیر کل سازمان ملل نسبت به تلاش برای بدنام کردن چین

به گزارش رادیوی بینالمللی چین به نقل از تسنیم، « آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل روز شنبه 19 بهمن (8 فوریه) گفت:‌ «مشخص است که تلاشی گسترده برای مهار این فاجعه و جلوگیری از انتشار آن انجام داده است.»


او در حاشیه نشست «اتحادیه آفریقا» در اتیوپی در گفتوگو با خبرنگاران ضمن هشدار دادن‌ نسبت به بعضی تبلیغات و مواضع منفی علیه پکن گفت: ما باید از بدنام کردن چین بپرهیزم چرا که میتواند باعث ایجاد بدبینی میان همه شود.»


پیش از این روز جمعه 18 بهمن «جانگ جون» نماینده دائمی چین در سازمان ملل، ضمن قدردانی از تلاش‌های سازمان ملل برای کمک به چین در مبارزه با ویروس کرونا گفت که تحت رهبری «شی جینپینگ» رئیس جمهوری خلق چین، پکن تمام نیروهای خود را برای پیشگیری سریع و کنترل شیوع ویروس کرونا بسیج کرده است.

جدیدترین آمارها نشان میدهد از میان مجموع 37 هزار و 549 نفری که تا کنون در سراسر جهان به ویروس کرونای جدید مبتلا شده‌اند 813 نفر جان خود را از دست داده‌اند و در عین حال 2816 نفر نیز بهبود یافته اند

9 Feb 2020

گروهی از کودکان اهل ایرلند شمالی با خواندن ترانه "جهان را پر از عشق کن" به زبان چینی، صمیمانه‎ترین آروزهای خود را تقدیم مردم چین کردند.
9 Feb 2020

جان جون، نماینده دائمی چین در سازمان ملل روز جمعه 18 بهمن (7 فوریه) در دیدار با سرپرست معاونت اداره توسعه و برنامهریزی سازمان ملل گفت که چین از حمایت قاطعانه سازمان ملل از اقدامات که برای پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا انجام شده سپاسگزار است.


سرپرست معاونت اداره توسعه و برنامه ریزی سازمان ملل در پیامی از سوی رئیس این اداره به رهبران چین گفت: ما نسبت به توانایی چین در مبارزه با این ویروس اطمینان کامل داریم و علاوه بر ایستادن در کنار مردم چین با تمام توان با مبارزه با این بیماری کمک خواهیم کرد.


جان جون ضمن تشریح اقدامهای همه جانبه چین برای پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونای جدید تاکید کرد که با فرمان و نظارت مستقیم شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین، تمام نیروهای کشور با آمادگی کامل جدی ترین تدابیر را برای مقابله با شیوع این بیماری در پیش گرفته اند. او گفت: تدابیر انجام گرفته از سوی چین در حال نتیجه دادن است و ما به توانایی خود برای غلبه بر شیوع ویروس کرونای جدید اطمینان داریم. دولت چین با شفافیت و مسوولیت پذیری در حال همکاری با جامعه بین‌المللی اطلاع رسانی در مورد آخرین وضعیت شیوع این ویروس است. چین با تمام توان از سلامت شهروندان خارجی حاضر در کشور دفاع کرده و جامعه بین المللی نیز این تلاشها را عالی ارزیابی کرده اند.

8 Feb 2020

استفاده از روبات‌ ضد عفونی کننده در بیمارستان نان جینگ

ضد عفونی کردن یکی از کارهای بسیار مهم و ضروری برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونای جدید به شمار می‌رود که بیمارستان شماره یک شهر نان جینگ برای این کار از یک روبات استفاده می‎کند. این روبات با تاباندن پرتوهای ماوراء بنفش می‎تواند ظرف 5 دقیقه تمام میکروب‎های موجود در یک اتاق 21 متر مربعی را از بین ببرد.

با استفاده از این روبات، خطر آلوده شدن پزشکان و پرستاران به ویروس به مراتب کاهش پیدا کرده است.
8 Feb 2020

سفیر ایران: چین بر ویروس کرونا غلبه خواهد کرد
به گزارش رادیوی بین المللی چین به نقل از تسنیم روز جمعه 18 بهمن (7 فوریه) محمد کشاورززاده، سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در یک مصاحبه ویدیویی که در تارنمای روزنامه خلق چین منتشر شد گفت: شیوع ویروس کرونا در روزهای آغاز سال نوی چینی و تلاش‎های دولت و مردم چین برای مقابله با این ویروس باعث شد امسال عید بهار متفاوتی را تجربه کنیم.

وی ادامه داد: معتقدم که ملت چین با سابقه 5000 سال تمدن می‎تواند بر این مشکل غلبه کند و با موفقیت از این وضعیت خارج شود.

سفیر ایران در چین با اشاره به دشواری‎های مبارزه با کرونا، از مسئولت پذیری چین برای مقابله با شیوع این ویروس قدردانی کرد و گفت: مردم و دولت ایران پیوسته با مردم و دولت چین برای غلبه بر این مشکل همکاری خواهند کرد.

یک نوع جدید از ویروس کرونا که از اواخر سال 2019 میلادی در شهر ووهان مرکز استان هوبِی شایع شد تا کنون 26 هزار و 359 تن را مبتلا کرده که از آن میان تا کنون جان 637 جان خود را از دست داده اند.

بااین حال  با تلاش های دولت و مردم چین تا کنون هزار ۵۸۶  تن مبتلایان به این بیماری پس از درمان از مراکز درمانی مرخصی شده اند و گزارش ها حاکی است که 31 هزار و223 تن هم مشکوک به ابتلا به این ویروس هستند
8 Feb 2020
دکتر لی ون لیانگ
دکتر لی ون لیانگ

آغاز تحقیقات دولت چین در مورد گزارش مربوط به دکتر لی ون لیانگ‎

آغاز تحقیقات دولت چین در مورد گزارش مربوط به دکتر لی ون لیانگ‎
روز جمعه 18 بهمن (7 فوریه)، دولت چین اعلام کرد یک هیأت تحقیق و بررسی را برای رسیدگی به گزارش‎های مربوط به دکتر لی ون‎لیانگ راهی شهر وو‎‌هان، مرکز استان هوبِی خواهد کرد.

لی ون لیانگ، پزشک بیمارستان مرکزی شهر ووهان در جریان درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونای جدید به این ویروس مبتلا شد و با وجود تلاش‌های بسیار برای درمان وی، جان خود را از دست داد. تا کنون بسیاری از کاربران فضای مجازی در چین نسبت به فوت لی ون‎لیانگ 34 ساله ابراز تاسف و اندوه کرده‎اند. کمیته ملی بهداشت و سلامت چین و شهرداری وو هان نیز ضمن اعلام تأسف و تأثر از فوت این پزشک جوان با خانواده او ابراز همدردی کردند.

بر اساس اخبار منتشرشده در فضای مجازی، دکتر لی ون لیانگ با توجه به تخصص و تعهد حرفه‎ای خود همزمان با شیوع ویروس کرونای جدید شروع به دادن هشدار به مردم و همکاران خود کرد که متأسفانه این هشدارها مورد توجه قرار نگرفت و به آن اهمیتی داده نشد. نهادهای بهداشت و درمان ووهان در آن زمان هنوز نتوانسته بودند امکان انتقال این ویروس کرونای جدید از انسان به انسان را تشخیص بدهند. به گفته یکی از پزشکان متخصص، تأیید و تشخیص یک ویروس جدید فرایندی بسیار پیچیده است اما حقایق پزشکی در ادامه نشان داد که هشدارهای لی ون‎لیانگ درست بودند.

یک کارشناس دیگر نیز گفته است که برخی از مشکلات که دکتر لی با آن رو به رو شده بود، بازتابی از ضعف کشور در پیشگیری و کنترل بیماری‎های واگیردار و مقابله با آن است و دلیل اصلی ناراحتی کنونی مردم چین نیز همین است.

پس از شیوع ویروس کرونای جدید، شی جین‌پینگ رئیس جمهوری خلق چین در روز عید بهار چین و آغاز سال نوی چین با تشکیل نشستی با حضور اعضای کمیته دائمی اداره سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین برای مقابله و کنترل شیوع ویروس کرونای جدید، دستورات لازم در مورد اقدامات لازم برای مقابله با این وضعیت را صادر کرد.

با توجه به تصمیم کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، قرار است کمیته ملی نظارت چین بر یک هیأت تحقیق را برای بررسی گزارش‎های مردمی درباره دکتر لی به شهر ووهان اعزام کند تا ضمن مشخص کردن اخبار اشتباه، حقیقت را در اختیار مردم بگذارند که نشانگر عزم راسخ مقامات چین برای حل مسائل و اطمینان دادن آنان به اقشار مختلف جامعه چین برای به کارگیری تمام ظرفیت‎های کشور در راه مبارزه با ویروس کرونای جدید است.
7 Feb 2020

یو بیائو رییس بخش حمل و نقل سازمان هواپیمایی چین روز پنج شنبه 6 فوریه/ 17 بهمن اعلام کرد: پس از شیوع کروناویروس جدید، این سازمان با همکاری و کمک سفارت ها و کنسولگری های چین در خارج، با اعزام 12 هواپیمای چارتر بیش از 1500 نفر از شهروندان ووهانی را به کشور بازگردانده است. وی همچنین از ادامه اعزام هواپیماها برای انتقال مسافران چینی در خارج به کشور خبر داد.
7 Feb 2020

کمیته تشکیلاتی بازی های المپیک توکیو روز پنج شنبه 17 بهمن/6 فوریه بار دیگر تاکید کرد اگرچه بیماری همه گیر ناشی از کروناویروس ادامه دارد، بازی های المپیک توکیو که قرار است 24 ژوییه گشایش یابد، به هیچ وجه لغو نمی شود.

براساس گزارش خبرگزاری کیودو نیوز ژاپن، کمیته تشکیلاتی بازی های المپیک توکیو در این باره گفت که با به کارگیری کلیه تدابیر، با تهدید احتمال بیماری ناشی از کروناویروس مقابله می کند. این تدابیر شامل پیشگیری از مبتلا شدن پرسنل کمیته تشکیلاتی و پیشگیری از مبتلا شدن ورزشکاران به کروناویروس در جریان بازی های المپیک و تنظیم پیش طرح در مقابله با مبتلا شدن احتمالی است.

کمیته تشکیلاتی بازی های المپیک بین المللی پیشتر نیز با انتشار بیانیه ای عنوان کرده بود که این سازمان با سازمان بهداشت جهانی و نهادهای دیگر درباره وضعیت کرونا تبادل نظر داشته و نسبت به برگزاری موفق بازی های المپیک توکیو ابراز اطمینان کرده است.
7 Feb 2020

تئودور ادهانوم، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت پنج‌شنبه 17 بهمن (6 فوریه) در نشست خبری در ژنو از همه فعالیت ها و اقدامات عموم مردم ووهان برای مقابله با شیوع بیماری ناشی از کروناویروس جدید تشکر کرد و گفت، مردم ووهان با چنین روحیه و اتحادی، بدون تردید بر این ویروس غلبه خواهند کرد.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در پاسخ به پرسش خبرنگار شین هوا اظهار داشت، در جریان مقابله با کروناویروس جدید، مردم شهر ووهان و حتی استان هوبی فداکاری های بسیار داشته اند. وی بیان کرد: «من از آنان تشکر می کنم و از هماهنگی آنان سپاسگزارم. کاری که آن ها کرده اند، نه تنها برای دفاع از مردم کشور خودشان، بلکه همچنان برای دفاع از دیگر نقاط دنیا نیز هست.»

تئودور ادهانوم خاطر نشان کرد: «من قبلا به پکن سفر کرده ام و تصمیم دارم به شهر ووهان هم سفر کنم. من به مردم ووهان قول می دهم که برای دیدار از آنان به ووهان سفر کنم. امیدوارم این روز هر چه زودتر برسد.»

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در ادامه افزود: «همین حالا که در حال صحبت هستم، احساس می کنم خودم عضوی از جامعه ووهان هستم.» «قلبم با آنان است و همچنین همراه با افرادی هستم که مشغول به مبارزه با کروناویروس جدید هستند.»

وی با اعتماد بیان کرد که با چنین روحیه و اتحاد و همدلی مردم ووهان، ما در نهایت بر این بیماری غلبه می کنیم.
7 Feb 2020

کارخانه های گوانگ جوئو برای رفع نیاز شدید به ماسکهای جدید، در طول تعطیلات بی وقفه به کار ادامه دادند. #گوانگجوئوسلام
7 Feb 2020

چگونگی پیشگیری از آلوده شدن به کروناویروس جدید

بر اساس گزارشی از شبکه های اجتماعی، صبح 23 ژانویه، یک مرد 56 ساله در بازار با یک فروشنده سبزیجات مبتلا به کروناویروس جدید به مدت 15 ثانیه تماس داشت، هیچ کدام از آن دو نفر ماسک نداشتند. 4 فوریه (15 بهمن)، ابتلای این مرد 56 ساله به کروناویروس تایید شد. این ویروس چگونه شیوع می یابد و ما چگونه باید از آلوده شدن به آن جلوگیری کنیم؟ 

شیوع کروناویروس سه راه اصلی دارد. یک، از طریق آب دهان، دوم، آئروسل و سوم، تماس. 

با آن که مرد 56 ساله به مدت کوتاهی با مبتلای کروناویروس تماس داشته، اما احتمال زیادی می رود که در این مدت، آن فرد مبتلا عطسه کرده یا نفس عمیق کشیده باشد و ویروس از دهانش در هوا پخش شده و به او رسیده باشد. یا با آن که ذرات درشت آب دهان به سرعت به زمین افتاده، اما آئروسل آن به مدت نسبتا طولانی در فضا باقی مانده باشد. گرد و غبار موجود در فضا و دود سیگار نیز از همین راه در هوا پخش می شود. بنابراین، آئروسل یکی از راه های اصلی شیوع کروناویروس به شمار می رود. 

دکتر جونگ نان شان رییس گروه کارشناسان ارشد کمیته ملی بهداشت و سلامت و عضو فرهنگستان مهندسی چین در این باره پیشنهاد کرد که در منطقه شیوع بیماری و یا اماکن عمومی باید از ماسک استفاده کرد. اما در خانه و یا اماکن خلوت ماسک ضرورت چندانی ندارد. 

وو زونگ یوئو کارشناس ارشد بیماری واگیردار مرکز کنترل بیماری چین نیز گفت: پس از بازگشت به خانه باید دست ها را شست. هوای خانه باید همواره تهویه شود. همچنین 

استفاده از الکل بهداشتی و پزشکی، صابون مایع برای ضد عفونی در شست و شوی دست برای پیشگیری از آلوده شدن به ویروس کرونا نیز بسیار موثر خواهد بود.

1 - 2 - 3 - 4 - 5